Nowoczesne rozwiązania 

Nowy system: Nanoloc ™ gwarantuje, że wykładziny SmartStrand posiadają najlepiej chronione włókna na rynku.  Nanotechnologia całkowicie chroni tkaninę przed zalaniem i zabrudzeniem. Ponieważ ciecz i brud nie wnikają w strukturę powierzchni wykładziny,  bardzo szybko można je usunąć, często za pomocą zwykłego ręcznika papierowego. Włókna Triexta ® są co najmniej trzy razy odporniejsze na kruszenie i matowienie niż te, dostępne u konkurencji, dlatego też wykładziny SmartStrand dają 25 letnią gwarancję na użytkowanie swoich produktów. Są one idealnym rozwiązaniem do  hoteli, biur, restauracji, a także domów pełnych aktywnych dzieci i zwierząt.

Ekologia oraz design

Wykładziny oferowane przez markę to nie tylko wysokiej jakości walory użytkowe. SmartStrand stawia również na ekologiczne pochodzenie surowców oraz produkcję, która powoduje jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Bardzo istotnym elementem jest również podążanie za trendami wzorniczymi – marka oferuje kilkanaście modnych kolekcji, również z wzorami strukturalnymi. 

Bezpieczeństwo użytkowników

SmartStrand to jedyna wykładzina którą można przeczyścić detergentem na bazie chloru w sposób zalecany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Biorąc pod uwagę zerową absorpcję płynów czy zapachów włókien, taka konserwacja bardzo dokładnie chroni przed bakteriami i zarazkami. Jest to bardzo istotne, szczególnie w obecnych czasach zwiększonej troski o bezpieczne wnętrza.