Serenissima | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

SERENISSIMA

Ponadczasowe piękno jest kwintesencją marki Serenissima łączącej drogocenne materiały świata natury z technologią tworzenia kamionki porcelanowej.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Firma Ceramica Serenissima założona została w 1968 roku przez Cav. Lamberto. Specjalizuje się w tworzeniu płytek kamionkowych przeznaczonych do użytku domowego i przestrzeni publicznych. Produkty Serenissima rodzą się z kreatywnego impulsu, a dzięki stale prowadzonym badaniom firma może zagwarantować swoim klientom powierzchnie o znakomitych parametrach technicznych, wyróżniające się na rynku pod względem jakości i wzornictwa.

Firma należy do spółki Gruppo Romani, zrzeszającej pięć prestiżowych włoskich marek z branży ceramiki architektonicznej. Wyróżnikiem wszystkich z nich jest ukierunkowanie na wysoką jakość, przyjazną środowisku. Fabryki spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi z zakresu ochrony przyrody, stawiając na recykling i zmniejszenie ilości emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Od niedawna marka Serenissima zagościła w ofercie Dekorian. W salonach znajdziemy dwie, specjalnie wyselekcjonowane przez ekspertów sieci, kolekcje płytek kamionkowych. Pierwsza z nich, Newport 2.0. to charakterystyczne dla surowego stylu skandynawskiego mozaiki imitujące strukturę naturalnego drewna: brzozy, hebanu, jodły czy de?bu. Druga to Norway, czyli kamionkowa metafora historii drzew krajów Północy, wyrażona w fakturze materiału i kolorystyce: od chłodnych, jasnych kombinacji bieli i szarości, po ciepłe, słoneczne odcienie brązu – od drzew wystawionych na próbę przetrwania w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, po młode pędy, budzące się wiosną do życia.

Serenissima to marka, która w swoim DNA wpisane ma użycie nowoczesnych technologii i inspiracje naturalnymi materiałami ze świata natury. Nie ma sobie równych w dziedzinie ceramiki architektonicznej, a ich kamionkowe płytki to kwintesencja włoskiego stylu na najwyższym poziomie. 

Czas generowania strony: -1716827452,52s