Pouenat | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

POUENAT

Pouenat to francuska marka specjalizująca się w rzemiośle artystycznym z metalu oraz produkcji wyrafinowanych mebli salonowych i oświetlenia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Firma powstała w 1880 r. w Moulins i na początku działalności była utożsamiana przede wszystkim z obróbką metali. Mimo świetnej renomy, którą wypracowała sobie przez lata, w latach 90. przechodziła poważny kryzys. Od upadku uchroniło ją przejęcie przez francuskiego przedsiębiorcę Jacquesa Rayeta, który przywrócił marce dawną świetność, inicjując współpracę z wieloma zdolnymi projektantami i znacząco poszerzając ofertę. Dzisiaj marka Pouenat utożsamiana jest z tradycją, za którą idzie doskonała jakość i ponadczasowy design.

Firma produkuje klasycznie piękne meble, głównie o przeznaczeniu salonowym. W ofercie znajdują się eleganckie fotele i sofy, jak również stoliki kawowe, konsolki i lustra. Marka proponuje także szeroki wybór różnych rodzajów oświetlenia - od żyrandoli i kinkietów, po lampy podłogowe i biurkowe. Wiele elementów mebli, takich jak fotele czy stoły, ma charakterystyczne, metalowe okucia. Pomimo rozszerzenia działalności na wyposażenie wnętrz, firma nie zrezygnowała z produkcji wyrobów, dzięki którym zaistniała. Obecnie oferuje wykonywane na zamówienie, wykuwane w metalu, fantazyjne poręcze schodów, bramy, szyldy, a także innego rodzaju metalowe dekoracje.

Wyroby Pouenat są kwintesencją elegancji i francuskiego szyku. Mają luksusowy i wyrafinowany charakter, pozostając przy tym prostymi w formie. Nie są zarezerwowane więc tylko dla wytwornych rezydencji; świetnie wpiszą się również w bardziej współczesne wnętrza. Współpraca z kilkunastoma znakomitymi projektantami, m.in. Olivierem Gagnère czy Isabelle Stanislas sprawiła, że oferta marki jest świeża i różnorodna, a jej produkty pozostają w zgodzie z obowiązującymi trendami.

Klienci doceniają markę za wyróżniającą się jakość i starannie wykonane, dopracowane w najmniejszym szczególe meble i wyroby z metalu. Firma Pouenat ma za sobą projekty robione na zamówienie dla licznych klientów indywidualnych we Francji i poza jej granicami, ale również hoteli (np. Plaza Athénée, Meurice) oraz paryskich butików Diora i Balmain. Marka współpracowała także przy renowacji historycznych budynków, m.in. balustrad pałacu w Wersalu.

Czas generowania strony: -1713902130,66s