Orac Decor | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-08-24

ORAC DECOR

Belgijska marka, która od blisko pół wieku znajduje się w czołówce europejskiej branży dekoracyjnej i wykończeniowej. Jej hasło to: być wiernym pasji i inspiracji.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Firma Orac powstała we wrześniu 1970 roku w mieście Ostenda na wybrzeżach Belgii.  Celem działalności miało być zastąpienie materiałów tradycyjnie stosowanych w przemyśle meblarskim (drewno) zaawansowanymi polimerami. Kilka lat później marka zapowiedziała prawdziwą rewolucję w świecie wnętrz, oferując pierwszą wysokiej jakości kolekcję syntetycznych kształtów gzymsów i róż sufitowych. W latach 80. firma rozwijała się w kierunku zdobień, dekoracji ściennych i sufitowych. Dynamiczny rozwój marki spowodował założenie nowej jednostki produkcyjnej i centrum logistycznego na Słowacji, co miało usprawnić usługi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Orac Decor to od samego początku firma rodzinna – w 2002 r. stery przejęło drugie pokolenie rodziny. O nowym kierunku filozofii marki, jaki obrali właściciele, świadczy „MyLine”, czyli kolekcja z 2005 r. – pierwsza tak współczesna i odpowiadająca na najnowsze trendy wnętrzarskie. Kolejne lata to okres dynamicznej ekspansji na terenie Europy oraz czas sukcesów – m.in. w Heimtextil we Frankfurcie Orac Decor wygrał AIT "Trends 2013" za najbardziej innowacyjny produkt z najlepszą prezentacją spośród 2 700 wystawców, zaś w 2016 r. marka zdobyła Nagrodę Smart Design Award za okładzinę okleinową, idealną do renowacji: doskonale wodoodporną i świetnie nadającą się do malowania.

Oferta marki jest niezwykle bogata i różnorodna. Urządzając wnętrza domu, salonu firmowego czy biura można wybierać rozmaite wzory i rozwiązania spośród modeli listew gzymsowych, przypodłogowych, oświetleniowych, dekoracji ściennych i sufitowych, aż po gzymsy zdobiące fasadę budynku i dekoracje wokół drzwi frontowych. Wszystkie produkty Orac Dekor wykonane są z wysokiej jakości polimerów, dzięki czemu są niezwykle lekkie, mocne i odporne na uderzenia, a przy tym łatwe w montażu. W przeciwieństwie do drewna lub tynku, nie pochłaniają wody. Oznacza to, że niezmiennie zachowują swój kolor, kształt i strukturę. Elementy dekoracyjne Orac Dekor posiadają białą warstwę podkładową, co umożliwia łatwe i szybkie malowanie na dowolny kolor. Marka oferuje szeroką gamę wydajnych i eleganckich rozwiązań dla osób przeprowadzających renowację domu. Co ważne, produkty Orac Dekor są używane zarówno przez specjalistów, jak i zwolenników DIY.

Do najciekawszych produktów marki należą między innymi listwy oświetleniowe. W ofercie znajdują się gzymsy do oświetlenia pośredniego, specjalne wnęki oświetleniowe Xinnix, elementy do pełnych systemów oświetleniowych oraz kinkiety i oprawy do oświetlenia wewnętrznego. Do kategorii dekoracji sufitowych Orac Decor należą gzymsy, rozety, kopuły, panele sufitowe oraz profile wielofunkcyjne. Ważnym atutem marki jest wersja elastyczna Orac Flex dekoracji sufitowych, w szczególności gzymsów, co oznacza, że możliwe jest wyginanie produktów na określonym odcinku. Z kolei dekoracje ścienne to szeroka gama produktów mających ożywiać puste ściany, zwana "wallscaping". W ofercie znajdują się panele ścienne, narożniki, profile wielofunkcyjne, frontony czy panelowe elementy zabudowy drzwi.

W Polsce generalnym dystrybutorem produktów firmy Orac Decor  jest M-Market Decoration. Pełne kolekcje można obejrzeć na www.oracdecor.pl oraz www.oracdecor.com

Czas generowania strony: -1713907533,44s