Nobifloor | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-02-17

NOBIFLOOR

Podłogi Nobifloor charakteryzuje najwyższa jakość materiału, ręczne wykończenie oraz zaawansowana technologia, która uwydatnia naturalne piękno drewna.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Parkiet drewniany to obok kamienia naturalnego najbardziej szlachetna forma wykończenia podłogi. Umiejętnie dobrany do wnętrza podkreśla jego charakter. Podłoga drewniana najczęściej kojarzona jest z klasycznym wystrojem domu. Starannie odrestaurowane deski lub stylizowana na starą podłoga ułożona w charakterystyczną francuską jodełkę to bardzo częsty widok w stylowych rezydencjach. Jednak — jak przekonują najnowsze trendy — podłoga drewniana nie jest materiałem zarezerwowanym dla klasyki. Odpowiednio wykończona deska może doskonale współgrać z nowoczesnym klimatem domu. W zależności od zastosowanych zabiegów dekoracyjnych odnajdzie się zarówno w pofabrycznych lofcie, jak i minimalistycznym, laboratoryjnym penthousie. W taki sposób myślenia o podłodze drewnianej doskonale wpisuje się marka Nobifloor, która oferuje szeroki wachlarz bardzo zróżnicowanych stylistycznie produktów.

Farbyka podłóg Nobifloor powstała w 1968 roku w Holandii. Pomimo, że firma dysponuje bogatym parkiem maszyn do zaawansowanej obróbki drewna, jej model pracy zdecydowanie odbiega od jakiejkolwiek masowej produkcji. Nobifloor od początku swojego istnienia jest wierna filozofii opartej na szacunku do materiału i klienta. Duża część prac w procesie produkcyjnym wykonywana jest ręcznie, a deski wykańczane są w zgodzie z prawidłami sztuki stolarskiej. Co zaskakujące w dzisiejszych czasach, w Nobifloor ponad ilość przedkłada się jakość, dlatego to wykwalifikowani rzemieślnicy, nie automaty, wcierają kolejne warstwy oleju w strukturę drewna, heblują krawędzie desek czy młotkują ich powierzchnię. 

W portfolio Nobifloor znajduje się kilkanaście kolekcji podłóg i blisko 100 wzorów o zróżnicowanej stylistyce. Deski Nobifloor występują w szerokiej palecie kolorów oraz wykończeń (szczotkowane, młotkowane i amoniakowane). Dzięki konstrukcji rdzenia wykonanego z kilkunastu warstw brzozy, są bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Z powodzeniem mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym. Część kolekcji zabezpieczona jest olejem utwardzanym promieniami UV, który sprawia, że są one wyjątkowo trwałe podczas codziennego użytkowania. 

Nobifloor dostępne są w różnych szerokościach deski - 12, 15, 18, 19, 20, 22, 23 centymetrów. Najkrótsze mają 60 cm (parkiet), a najdłuższe blisko 2,5 metra. Grubości, które oferuje firma to 13, 14,5, 16, 20, 21 mm. 

Wszystkie kolekcje Nobifloor można znaleźć na stronie: www.nobifloor.pl

 

Czas generowania strony: -1713629594,86s