Laminam | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-08-13

LAMINAM

Spieki kwarcowe Laminam to wielkoformatowe płyty, powstające z naturalnych surowców. Są cienkie, lekkie, idealnie płaskie, a przy tym trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia od kamienia naturalnego.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Nieograniczone możliwości zastosowań

Spieki kwarcowe świetnie sprawdzają się w każdych warunkach, zachowując swoją nienaganną strukturę. Są odporne na promieniowanie UV, graffiti i środki chemiczne. Do ich niewątpliwych zalet należą niepalność i mrozoodporność. Nie poddają się również działaniom mechanicznym – są niepodatne na głębokie ścieranie i wszelkie zarysowania. Ponadto płyty te cechuje proekologiczny charakter. Nie emitują żadnych substancji do środowiska i mogą być łatwo poddane procesowi recyklingu.

Spieki kwarcowe mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Bardzo często wykonywana jest z nich elewacja. We wnętrzach mogą być one używane, jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Przełomem stały się płyty Laminam XL o grubości 12 mm (plus wzmacniająca siatka z włókna szklanego). Producent stworzył je z myślą o projektowaniu i wykonywaniu z nich blatów kuchennych i łazienkowych, a także wysp kuchennych. Stąd też są one dostępne w niespotykanym dotąd rozmiarze 324 cm x 162 cm.

Wzornictwo

Spieki kwarcowe to nie tylko bardzo dobre właściwości użytkowe, ale również nowoczesny design, odpowiadający oczekiwaniom najbardziej wymagających architektów wnętrz i klientów indywidualnych. Projektanci firmy Laminam obserwują światowe trendy w aranżacji wnętrz i co roku wprowadzają nowe kolekcje płyt do oferty. Obecnie portfolio marki Laminam liczy ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę. Płyta Laminam Star Maker jest zdobywcą wnętrzarskiego Oscara – nagrody Red Dot: Best of the Best. Autorem projektu jest polski designer Mac Stopa.

Niezwykłym projektem bazującym na spiekach kwarcowych jest Modultop - autorski koncept wyspy kuchennej zaprojektowanej w duchu modernistycznego minimalizmu i funkcjonalności. Sercem projektu są nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym futurysyczna bryła przeobraża się w spersonalizowaną strefę gotowania i innych aktywności kuchennych. Zarządzanie funkcjami wyspy odbywa się z poziomu smartfona, tabletu albo eleganckiego panelu dotykowego, za sprawą których steruje się niewidzialną płytą grzewczą, zautomatyzowanym barkiem i wylewką czy samozapadającym się zlewem.

Od niedawna w Warszawie działa pierwszy showroom spieków kwarcowych Laminam w Europie Centralnej. Dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli, jest dostępny w trybie 24h/7dni. 

Czas generowania strony: -1713906906,10s