Jonathan Adler | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-26

JONATHAN ADLER

Od ponad 20 lat marka oferuje nietuzinkowe meble i przedmioty, które wprowadzają do domów styl Modern American Glamour.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jonathan Adler jest autorską marką amerykańskiego projektanta ceramiki i innych elementów wyposażenia wnętrz. Adler od wczesnych lat dziecięcych fascynował się tworzeniem naczyń i postanowił podążać w tym kierunku mimo opinii ze strony jednego z wykładowców, że brakuje mu talentu. Kilka lat po studiach otworzył własną pracownię w Nowym Jorku, gdzie od rana do nocy zajmował się produkcją, pakowaniem i wysyłką naczyń. W końcu udało mu się zwrócić uwagę sklepu Barneys, dla którego realizował swoje pierwsze poważne zamówienia. W 1998 roku w Soho otworzył pierwszy sklep i poszerzył swoje pole działania o inne dziedziny. Zaczął projektować meble i rozmaite dodatki do domu, a później zainteresował się również aranżacją przestrzeni.

Jego barwny, eklektyczny styl zdobył serca miłośników designu na całym świecie. W jego projektach widoczne są inspiracje Pop Artem, szeroko pojętą kulturą popularną, stylem Mid-Century Modern oraz podróżami. Podczas jednej z wypraw do Peru zafascynowały go tradycyjne wzory i tkaniny, po które do dzisiaj chętnie sięga. Aksamitna sofa o nowoczesnej formie, dywan w etniczne wzory, naczynia w zwierzęce motywy czy futurystyczne rzeźby ze szkła akrylowego - dla Adlera nic nie jest zbyt ekscentryczne. Jego motto brzmi: „Nie robimy rzeczy, o które twoi spadkobiercy nie będą chcieli walczyć”. Nie boi się zestawiać ze sobą kontrastujących kolorów i łączyć odważnych wzorów. Chętnie eksperymentuje z materiałami, a jako jeden z ulubionych wskazuje mosiądz, który określa mianem „biżuterii dla domu”. Projektant uważa, że dobrze zaaranżowane wnętrze składa się z klasycznej i szykownej bazy oraz wyrazistych dodatków.

W ofercie marki znajdziemy meble, takie jak sofy, fotele czy stoliki kawowe, oświetlenie, a także tekstylia, małe dekoracje do domu, świeczki i oczywiście ceramikę. Marka Jonathan Adler kładzie nacisk na jakość produktów i podkreśla, że podstawą wszystkiego, co robią, jest dobre rzemiosło. 

Pracownicy firmy nazywają jej siedzibę w Soho, która łączy biuro i studio projektowe „Fantasy Factory”. Kreatywny zespół tworzy modele i prototypy każdej rzeczy, starannie dobiera materiały oraz wykończenie.

Więcej o marce można przeczytać na stronie Jonathan Adler.

Czas generowania strony: -1713901642,96s