Jacaranda | Dekorian Home
TOP MARKI | 2023-10-19

JACARANDA

W świecie unikatowych dywanów istnieją marki, które kształtują swoją historię, czerpiąc z pasji i miłości do rzemiosła. Jedną z takich marek jest Jacaranda Carpets.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jej nazwa odnosi się do drzew obsadzonych wzdłuż ulic Nowego Delhi, które zachwycają pięknymi fioletowymi kwiatami. Kwiaty te przypomniały założycielowi marki o drzewach Jacaranda, które dominowały w ogrodzie jego dzieciństwa w Kapsztadzie.

Dynamiczny rozwój Jacaranda

W 2005 roku firma nadal działała z domu, gdy do zespołu dołączył pierwszy pracownik, Chris Lakin, obecnie Dyrektor Operacyjny. W 2006 roku żona założyciela, Lucy, oficjalnie dołączyła do firmy, przynosząc ze sobą swoją ekspertyzę z zakresu marketingu. Obecnie Lucy i założyciel wspólnie zarządzają firmą jako Wspólni Dyrektorzy Zarządzający.

W 2009 roku firma po raz pierwszy zaprezentowała swoje wyroby za granicą, w Paryżu. Obecnie eksport odgrywa kluczową rolę w działalności firmy. W 2010 roku otwarto salon w londyńskim Design Centre Chelsea Harbour na drugim piętrze południowej kopuły.

W 2012 roku firma przeniosła się do specjalnie zbudowanego biura i magazynu w hrabstwie Northamptonshire. W międzyczasie zmuszeni byli rozszerzyć magazyn. Wspierani przez doskonały zespół pracowników i lojalnych klientów w całym Zjednoczonym Królestwie oraz dystrybutorów w ponad 40 krajach w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, firma nadal dynamicznie się rozwija.

Naturalne włókna

W Jacaranda duma czerpie z wykorzystywania zrównoważonych włókien, a przede wszystkim odnawialnej wełny i botanicznego TENCEL™, do produkcji swoich wykładzin i dywanów. Wełna jest wykorzystywana przeważnie ze względu na jej niezwykłe właściwości.

• wełna jest naturalna, odnawialna i biodegradowalna,
• tworzy miękkie i elastyczne dywany,
• naturalnie odporna na ogień,
• posiada doskonałe właściwości izolacyjne, co zapewnia ciepło i wygłusza pomieszczenia,
• włókno wełniane jest pokryte lanoliną, dzięki czemu jest odporne na plamy i łatwe do czyszczenia,
• nadaje się do zastosowań komercyjnych dzięki swojej wytrzymałości.

Czym jest TENCEL™ i jakie ma korzyści:

• TENCEL™ to opatentowane włókno lyocell produkowane przez austriacką firmę Lenzing AG, wykonane z miazgi drzewnej pozyskiwanej wyłącznie z zrównoważonych lasów,
• włókna TENCEL™ są niezwykle miękkie i lśniące, tworząc jedwabiste tekstury, które pięknie odbijają światło,
• sustainable włókna TENCEL™ są bardzo chłonne, co sprawia, że gromadzą mniej bakterii, co sprzyja zdrowszemu otoczeniu,
• wszystkie kolekcje TENCEL™ można dopasować kolorystycznie do tkanin, farb, Pantone lub próbek.

Sztuka ręcznego tkactwa

Większość wykładzin i dywanów Jacaranda jest ręcznie tkana. Ręczne tkactwo to sztuka, która wymaga czasu i umiejętności. Każdy etap produkcji dywanów Jacaranda przechodzi przez co najmniej 64 wykwalifikowanych tkaczy, trwa około 280 godzin, przez około 31 dni. Proces obejmuje barwienie i suszenie włókien, nawijanie krosien, osnowę włókien i ręczne tkactwo na krosnach, a także dodawanie i suszenie podkładu, strzyżenie, ręczne wykończenie i kontrolę jakości. Każda para wykwalifikowanych rąk odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wspaniałej gamy naturalnych kolorów Jacaranda i tekstur pełnych charakteru.

Dążenie do zero emission

Jacaranda z dumą dołączyła do kampanii ONZ "Race to Zero" za pośrednictwem SME Climate Hub i zobowiązała się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o połowę do 2030 roku oraz osiągnięcia bilansu zero do 2040 roku. Ten protokół wymaga od firmy publicznego raportowania rocznych emisji zakresu 1 i 2, co obejmuje wszystkie zakupy paliw, energii i czynników chłodniczych w Jacaranda. Firma konsekwentnie wprowadza konkretne plany mające na celu zmniejszenie emisji w kolejnych latach.

Certyfikat środowiskowy

Wszystkie produkty z płaskim spodem Jacaranda posiadają certyfikat Prodis. Jest to europejski test, który ustanawia surowe maksymalne poziomy emisji VOC i substancji chemicznych. Producentom nakazuje ograniczenie wpływu na środowisko i poprawienie przyjazności dla użytkowników w całym cyklu życia dywanu, począwszy od produkcji aż po możliwość recyklingu.

Etyczne praktyki pracy

Ręczne wytwarzanie okryć podłogowych wymaga ogromnej ilości pracy, dlatego w Jacaranda ważne jest, aby wszyscy pracownicy byli traktowani z szacunkiem, a produkcja nie angażowała dzieci. Dlatego firma od wielu lat wspiera GoodWeave, a jej fabryki nigdy nie wiedzą, kiedy inspektorzy GoodWeave mogą się pojawić. GoodWeave została założona w 1994 roku przez indyjskiego aktywistę Kailasha Satyarthiego, a jej międzynarodowa organizacja pracuje nieustannie nad wyeliminowaniem pracy dzieci w produkcji za pomocą unikalnego systemu etykietowania, który obejmuje niezależne, niespodziewane inspekcje producentów, monitorowanie i certyfikację. W 2014 roku Satyarthi został uhonorowany Nagrodą Nobla Pokoju za swoje zaangażowanie w przywracanie dzieciom ich dzieciństwa, by mogły śmiać się, uczyć i bawić. GoodWeave zapewnia dzieciom w społecznościach tkackich dostęp do edukacji i pracuje nad zapewnieniem sprawiedliwego traktowania dorosłych tkaczy dywanów.

Dzięki swojej długiej historii pasji i zobowiązań do zrównoważonej produkcji oraz szacunku wobec ludzi, Jacaranda Carpets staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką w świecie wyjątkowych dywanów i chodników. Ich produkty wyróżniają się nie tylko unikalnym wzornictwem i wysoką jakością, ale także dbałością o środowisko i etyczne praktyki pracy. Jacaranda to wybór dla tych, którzy cenią sobie nie tylko piękno, ale także wartości

Czas generowania strony: -1709565922,06s