Giardini | Dekorian Home
TOP MARKI | 2019-09-05

GIARDINI

Od ponad 140 lat marka Giardini wyznacza światowe trendy w dziedzinie tapet dekoracyjnych, dowodząc tym samym, że wzornictwo rodem z Włoch jest nadal w doskonałej formie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zamiłowanie Włochów do otaczania się pięknymi rzeczami znajduje od wieków odzwierciedlenie w ich pasji tworzenia i wyrażania się poprzez sztukę. Współczesną tego emanacją jest w dużej mierze design i projektowanie przedmiotów sztuki użytkowej. Włoskie marki, co sezon zaskakują świat nowymi pomysłami wnętrzarskimi, które wyznaczają rytm i kierunek rozwoju całej branży. W dziedzinie luksusowych tapet dekoracyjnych jednym z niekwestionowanych liderów jest Giardini, włoska manufaktura powstała w 1874 roku. Jej produkty wytwarzane są wyłącznie we Włoszech z najlepszych jakościowo tkanin i włókien naturalnych, takich jak jedwab, satyna, len czy aksamit. Jedną ze specjalności marki Giardini jest produkcja tzw. tapet żakardowych, które powstają z tkanin o bardzo rozbudowanych wzorach i często wielobarwnej kompozycji.

Intrygujące, wytworne, a czasami ekstrawaganckie wzory tapet Giardini cieszą się coraz większą popularnością w segmencie ekskluzywnych produktów wykończenia wnętrz. W projektach sygnowanych marką Giardini widać inspiracje światem mody, która za sprawą tapet tkaninowych wkracza na ściany eleganckich rezydencji i apartamentów. Tapety doskonale współgrają z wnętrzami utrzymanymi w klasycznej stylistyce, ale mogą również stanowić nietuzinkowe przełamanie monotonii ultranowoczesnych przestrzeni mieszkalnych.

Miarą rynkowego sukcesu firmy jest fakt, że tapety tej marki eksportowane są już do ponad 40 krajów na całym świecie. Funkcjonalną zaletą tapet Giardini jest ponadstandardowa szerokość brytu, a więc pasa materiału. Wynosi ona w zależności od kolekcji pomiędzy 120 a 140 cm /przy tradycyjnych tapetach są to zazwyczaj 53 cm/. Dzięki temu ograniczona do minimum została liczba łączeń tapety na ścianie, co pozytywnie wpływa na estetykę wykończenia.

Więcej informacji na: http://www.giardiniwallcoverings.it/index.php

Czas generowania strony: -1713162486,13s