Gallotti & Radice | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

GALLOTTI & RADICE

"Dwa umysły , jedna ambicja , jedno pragnienie" - tak założyciele mówią o powodach powołania do życia marki Gallotti & Radice, która jest na ustach architektów na całym świecie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Impulsem do działania dla Pierangelo Gallottiego i Luigiego Radice była fascynacja szkłem, które stało się pretekstem do produkcji mebli i oświetlenia. Swoją działalność rozpoczęli w 1955 roku od małego studia projektowego zajmującego się produkcją szkła dekoracyjnego. Pierwszymi produktami manufaktury Gallotti & Radice były wytwarzane ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach elementy oświetlenia, lustra i dekoracje szklane.

Ważnym elementem rozwoju firmy były studia duetu właścicieli w Szkole Sztuki Przemysłowej w Pałacu Sforzów w Mediolanie na wydziale projektowania i dekoracji. Tam narodziły się pierwsze koncepcje artystyczne, a zarazem przygotowanie warsztatowe do ich realizacji. Kamieniem milowym w historii marki był debiutancki projekt meblowy autorstwa designera Luigi Massoniego. Szklany stół "Adam" wyprodukowany został w 1971 roku i przyniósł Pierangelo Gallottiemu i Luigiemu Radice sukces tak wizerunkowy, jak i sprzedażowy.

Za współczesną popularnością produktów Gallotti&Radice kryje się niezwykła dbałość od detal wykończenia i jakość półproduktów. Nowe wykończenia szkła, czyli głównego komponentu poduktów marki, powstają w wyniku setek godzin badań i prób warsztatowych. W firmie są dwie linie produkcyjne- jedna w pełni zmechanizowana, wykorzystująca najnowocześniejsze technologie, druga natomiast bazująca na pracy ręcznej wysokiej klasy rzemieślników.

Znakiem rozpoznawczym mebli i oświetlenia Galloti & Radice są proste, nowoczesne formy, umiejętne łączenie szkła z różnego rodzaju materiałami, w szczególności metalem oraz maestria wykonania. Produkty te perfekcyjnie wpisują się w wystrój w duchu minimalizmu i modernizmu. Właściciele Gallotti & Radice podkreślają, że mimo niesamowitego rozwoju ich biznesu, nadal jest to firma rodzinna. Miejsce, z którym ludzie wiążą się na wiele lat. Dobrą ilustracją jest osoba projektanta Luigi Missoniego, autora pierwszego mebla marki Gallotti & Radice, który uczestniczył w projektowaniu aktualnej siedziby firmy.

Więcej informacji na: www.gallottiredice.it

Czas generowania strony: -1713902406,80s