Forbo | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-10-11

FORBO

Forbo jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości wykładzin linoleum, PVC, płytek i paneli winylowych oraz wielu innych produktów wykończenia podłóg tworzących kompleksowe rozwiązania do każdego pomieszczenia. Produkty marki są innowacyjne, a proces ich wytwarzania kładzie duży nacisk na zmniejszenie negatywnych wpływów na środowisko naturalne.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Forbo powstało w 1928 roku w wyniku połączenia trzech producentów linoleum w Niemczech (Deutsche Linoleum-Werke A.G., Berlin), Szwecji (Linoleum Aktiebolaget Forshaga) i Szwajcarii (Linoleum AG Giubiasco) pod nazwą Continentale Linoleum Union - w tamtym czasie spółka reprezentowała ona „80% produkcji linoleum w Europie kontynentalnej”. Od lat pięćdziesiątych firma zaczęła dywersyfikować swoją działalność biznesową na inne obszary, takie jak dywany i wykładziny winylowe. W kolejnych dekadach Forbo urosło do rangi globalnego koncernu działającego na wszystkich pięciu kontynentach.

Tak duże doświadczenie oraz lata pracy z surowcem będącym składnikiem podłóg LVT sprawiają, że Forbo przysłowiowo „zna się na rzeczy”. Ich podłogi winylowe są nowoczesne, designerskie oraz doskonale dobrane do oczekiwań klientów, którzy są motorem każdego działania w firmie.
Firma kładzie ogromny nacisk na wzornictwo, które zdaniem producenta jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na tworzenie dobrego klimatu oraz samopoczucia. Projekty podłóg potrafią wpłynąć na charakter miejsca pracy czy mieszkania, ale również można je wykorzystać do  nadania komercyjnym przestrzeniom bardziej przytulnej, domowej aury.

Zrównoważony rozwój jest podstawą działalności Forbo od momentu rozpoczęcia działalności, czyli już ponad 100 lat. Dbałość o środowisko widoczne jest na każdym etapie od projektowania, aż po produkcję i dystrybucję. Wszystko po to, aby kreować lepsze warunki życia, pracy, relaksu, nauki czy zabawy. Jak sami twierdzą: „Dzisiaj, posiadając znacznie szersze portfolio produktów, pozostajemy pasjonatami zrównoważonych rozwiązań podłogowych. Dzięki wieloletniej współpracy z naszymi klientami rozumiemy środowisko i wpływ, jaki wywierają na nie nasze produkty. Na tej podstawie stawiamy na doskonalenie produktów i rozwiązań, których cykle życia są zgodne z modelem gospodarki o obiegu zamkniętym. Działamy w sposób przejrzysty, zgodnie z celami naszej strategii zrównoważonego rozwoju”. Wynikiem takiej strategii jest odpowiedzialny i zrównoważony asortyment nowoczesnych rozwiązań podłogowych stworzony dla każdego i przyjazny dla środowiska.

Z oferty marki dostępnej w naszej sieci polecamy zapoznać się z kolekcją podłóg winylowych Entis.

Czas generowania strony: -1713905069,11s