Elitis | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

ELITIS

Elitis to jeden z najbardziej prestiżowych na świecie producentów tapet i tkanin dekoracyjnych. Marka powołana została do życia w 1988 roku we francuskiej Tuluzie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Bezpośrednią inspiracją dla jej powstania była roczna podróż po Europie, w szczególności po Grecji. To właśnie z Grecji pochodzi nazwa firmy ELITIS, która stanowi nawiązanie do nazwiska współczesnego, greckiego poety, laureata nagrody Nobla - Odiseasa Elitisa.

Dla francuskiej marki punktem wyjścia do projektowania jest moda definiowana jako przewidywanie zmian. Elitis oferuje nowe spojrzenie na tradycyjny do tej pory świat tapet i tkanin. Hasło przewodnie marki brzmi „Stworzone z różnicy”. Ambicją marki jest kreowanie rozwiązań niesztampowych, wykraczających poza utarte szlaki. Projektanci deklarują, że źródłem inspiracji jest dla nich każda forma twórczej ekspresji, w tym fotografia, film, architektura, ale przede wszystkim podróże. Pretekstem do stworzenia nowego projektu może być praktycznie wszystko – od skóry węgorza, przez motyw kwitnącej wiśni, aż po tradycje starożytnych plemion. Ważnym elementem filozofii Elitis jest nie tylko innowacyjny charakter produktu, ale również technika jego wykonania. Marka szuka inspiracji w różnych dziedzinach produkcji m.in. galanterii skórzanej czy modzie, aby stworzyć swój własny emocjonalny, wizualny język, który odnajdujemy w nazwie każdej kolekcji, a nawet każdego produktu, wymyślonego osobiście przez właściciela Elitis.

Marka posiada własne studio projektowe, będące swoistym laboratorium pracy z materiałami, fakturami, kolorami. We wzorach tapet i tkanin marki Elitis odnajdujemy cechy charakterystyczne stylu francuskiego – twórczego miksu klasyki z nowoczesnością, dbałości o jakość wykonania, ale również skłonności do stylistycznych żartów. Obcowania z tapetami i tkaninami Elitis to nie tylko doznania wizualne. Obraz dopełnia oryginalna faktura, która jest konsekwencją zastosowania nieoczywistych materiałów takich jak włosie, koraliki, cekiny czy japońska bibuła.

Tapety marki Elitis dostępne są w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian w całej Polsce.

Czas generowania strony: -1713141294,19s