DekoConcrete | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-08-13

DEKOCONCRETE

Robi zawrotną karierę w aranżacji wnętrz, mimo że jeszcze 10 lat temu mało kto dostrzegał jego potencjał dekoracyjny. Beton stał się efektowną alternatywą wykończenia ścian dla farb czy tapet.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Beton architektoniczny na przestrzeni zaledwie kilku lat stał się jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych Polaków. Coraz częściej stosujemy go nie tylko podczas aranżacji dużych domów, ale nawet skromnych miejskich apartamentów. Idealnie wpisuje się w bardzo popularną loftową stylistykę wnętrza, nadając przestrzeni surowego, fabrycznego klimatu. Z reguły decydujemy się na gotowe okładziny ścienne i podłogowe z betonu, bo niezwykle rzadko spotyka się pomieszczenia z autentycznymi płytami betonowymi, stanowiącymi naturalny element architektury budynku.

Dekoracyjne płyty betonowe montowane są bezpośrednio na ścianie lub podłodze. Można je kupić w różnych formatach, stosunkowo szerokim wachlarzu odcieni. Mamy również wpływ na ich porowatość, ilość wżerów itp. Sceptycy betonowemu wykończeniu ścian zarzucają najczęściej brak polotu i wrodzonych walorów estetycznych. Na przekór tym opiniom projektanci marki DekoConcrete, specjalizującej się w dziedzinie płyt betonowych, postanowili pobawić się nie tylko samą kolorystyką i fakturą betonu, ale również kształtem płyt. Dodatkowo sprawili, że płyty nabrały trójwymiarowego charakteru i zaczęły układać się w ciekawe wzory przestrzenne.

Rozważając możliwość zastosowania efektu betonu we własnym domu lub mieszkaniu warto przyjrzeć się bliżej portfolio marki DekoConcrete. Jest to producent ręcznie wytwarzanych płyt i kafli betonowych, które wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem prawdziwych powierzchni z tego materiału. Płyty produkowane są w bardzo różnych rozmiarach od 20 x 20 cm do 100 x 60 cm, dzięki czemu osiągnąć możemy dowolny efekt dekoracyjny. Grubość tafli to zaledwie 8 milimetrów, co sprawia, że płyta jest relatywnie lekka.

www.dekoconcrete.pl

Czas generowania strony: -1713906856,81s