Efekt betonu na ścianie nie jest już zarezerwowany dla właścicieli pofabrycznych loftów. Za sprawą ręcznie produkowanych płyt betonowych marki DekoConcrete może on zagościć w każdym domu. Beton jako pomysł na wykończenie wnętrz mieszkalnych przeszedł bardzo długą i wyboistą drogę. Jeszcze kilkanaście lat temu miał bardzo wąskie grono entuzjastów, którzy w starych pomieszczeniach decydowali się zostawiać nieotynkowane, surowe ściany.  Z czasem popularność betonu rosła, ale po pierwsze kojarzony był on wyłącznie z minimalistyczną, loftową stylistyką, a po drugie nie było na rynku materiałów wykończeniowych gwarantujących odpowiednie odwzorowanie efektu betonu na ścianie. Rozważając możliwość zastosowania efektu betonu we własnym domu lub mieszkaniu warto przyjrzeć się bliżej portfolio marki DekoConcrete. Jest to producent ręcznie wytwarzanych płyt i kafli betonowych, które wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem prawdziwych powierzchni z tego materiału. Płyty produkowane są w bardzo różnych rozmiarach od 20 x 20 cm do 100 x 60 cm, dzięki czemu osiągnąć możemy dowolny efekt dekoracyjny. Grubość tafli to zaledwie 8 milimetrów, co sprawia, że płyta jest relatywnie lekka. Podstawowa oferta DekoConcrete obejmuje 4 kolekcje płyt – LOFT, ARISTO, CLASSIC i BRONX. Różnią się  one między sobą kolorystyką, charakterem, ilością przebarwień i wżerów.

Płyty betonowe LOFT to industrialny beton wylewany w szarych odcieniach, pełen przebarwień i wżerów. Bogata faktura, nieregularna powierzchnia, lekko poszarpane brzegi nadają betonowym płytom LOFT efektu postarzenia. Płyty charakteryzują się dużą różnorodnością, dynamicznymi zaciekami i "wykwitami". Doskonałe w połączeniu z metalem i szkłem. Odważne loftowe aranżacje będą dobrym partnerem betonów LOFT. LOFT produkowany jest w czterech kolorach: natural cement , grey, antracyt , black.

Płyty betonowe ARISTO  to beton o "arystokratycznym" rodowodzie. Białe cementy, pyły marmurowe i sposób wylewania nadają powierzchni betonów ARISTO kamiennego charakteru. Słoneczne, szaro - kremowe, pełne wżerów i powietrznej korozji wyglądają jak kamienie latami żłobione wiatrem i morską wodą. Lekkie, pastelowe i nowoczesne wnętrza będą dla nich żywiołem. Świetnie skomponują się z limonką i pomarańczem.

Płyty betonowe CLASSIC nawiązują wyglądem do betonu architektonicznego. Odlewane są w jasnoszarych i ciepłych odcieniach. Specjalnie dobrane pyły marmuru oraz mieszanki cementów nadają betonowym płytom CLASSIC niepowtarzalnego charakteru. Odcień szarości wynika z naturalnych składników. Gładka powierzchnia nawiązuje do dobrze zatartego szlachetnego betonu. Płyty betonowe CLASSIC mogą być zestawiane z każdym dobrym i oryginalnym designem. CLASSIC niczego nie udaje - jest kwintesencją betonu. Idealnie komponuje się z każdym nowoczesnym wnętrzem nie gardząc eklektycznymi zestawieniami. Płyty mogą być: gładkie lub z elementami mocującymi.

Płyty betonowe BRONX - nawiązują do stylistyki hippi, czerpiąc swój rodowód ze sposobu barwienia tkanin. Wylewane nieregularnie z różnych cementów z dodatkami barwników dają wzory o niepowtarzalnych kształtach. Różne odcienie szarości, delikatne lub mocne kontrasty nadają powierzchniom betonowym niepowtarzalnej dynamiki. Wzór zależy w dużej mierze od ułożenia i zestawienia poszczególnych betonowych płyt ze sobą.

Najnowszą kolekcją sygnowaną DekoConcrete jest Box2. Projektanci marki postanowili pobawić się nie tylko samą kolorystyką i fakturą betonu, ale również kształtem płyt. Dodatkowo sprawili, że płyty nabrały trójwymiarowego charakteru i zaczęły układać się w ciekawe wzory przestrzenne. Kolekcja Box 2 składa się z czterech wzorów płyt betonowych. „Puzzle” to jak sama nazwa wskazuje płyty w kształcie tradycyjnych puzzli, które na większej powierzchni tworzą fantazyjną układankę. Co ciekawe poszczególne elementy mozaiki mogą być w różnorodnej kolorystyce. „Piramida” to trójwymiarowe płytki, które wiernie odwzorowują kształt egipskich budowli. Zastosowane na ścianie tworzą niesamowitą mozaikę w wersji 3D. Z kolei „Soft” to kolekcja płyt o tradycyjnym kwadratowym kształcie, której projektanci postanowili nadać przestrzenny charakter. „Soft” fakturą przypomina podzieloną na cząstki tabliczkę czekolady. Ale to nie koniec! Każdy wzór dostępny jest w czterech odcieniach kolorystycznych –biel, szarość, antracyt i czerń. Klient może również wybrać strukturę płyty spośród trzech rodzajów – gładkiej, standardowej (delikatnie porowatej) oraz bardzo porowatej.

www.dekoconcrete.pl