Beton architektoniczny na przestrzeni zaledwie kilku lat stał się jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych Polaków. Coraz częściej stosujemy go nie tylko podczas aranżacji dużych domów, ale nawet skromnych miejskich apartamentów. Idealnie wpisuje się w bardzo popularną loftową stylistykę wnętrza, nadając przestrzeni surowego, fabrycznego klimatu. Z reguły decydujemy się na gotowe okładziny ścienne i podłogowe z betonu, bo niezwykle rzadko spotyka się pomieszczenia z autentycznymi płytami betonowymi, stanowiącymi naturalny element architektury budynku.

Dekoracyjne płyty betonowe montowane są bezpośrednio na ścianie lub podłodze. Można je kupić w różnych formatach, stosunkowo szerokim wachlarzu odcieni. Mamy również wpływ na ich porowatość, ilość wżerów itp. Sceptycy betonowemu wykończeniu ścian zarzucają najczęściej brak polotu i wrodzonych walorów estetycznych. Na przekór tym opiniom projektanci marki DekoConcrete, specjalizującej się w dziedzinie płyt betonowych, postanowili pobawić się nie tylko samą kolorystyką i fakturą betonu, ale również kształtem płyt. Dodatkowo sprawili, że płyty nabrały trójwymiarowego charakteru i zaczęły układać się w ciekawe wzory przestrzenne.

Rozważając możliwość zastosowania efektu betonu we własnym domu lub mieszkaniu warto przyjrzeć się bliżej portfolio marki DekoConcrete. Jest to producent ręcznie wytwarzanych płyt i kafli betonowych, które wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem prawdziwych powierzchni z tego materiału. Płyty produkowane są w bardzo różnych rozmiarach od 20 x 20 cm do 100 x 60 cm, dzięki czemu osiągnąć możemy dowolny efekt dekoracyjny. Grubość tafli to zaledwie 8 milimetrów, co sprawia, że płyta jest relatywnie lekka.

www.dekoconcrete.pl