Cole & Son | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-08-13

COLE & SON

Angielskie tapety Cole and Son zasługują na miano arystokracji wśród tapet. Znakomicie oddają styl wyższych sfer.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zdobią ściany królewskich pałaców (m. in. Pałacu Buckingham), Parlamentu czy wielu, najlepszych domów Londynu. Założona w 1875 roku przez Johna Perry’ego manufaktura miała swą siedzibę w dzielnicy Islington w północnym Londynie. Na wczesnym etapie działalności firmy jej konstruktorzy zbudowali maszyny, pozwalające na usprawnienie procesu produkcji. To dzięki nim stosowano nowoczesne metody powlekania czy flokowania. Gdy w 1941 firmę kupił A. P. Cole, właściciel Cole & Son (Wallpapers), marka przeżyła swój rozkwit. Tapety stały się elementem wystroju wielu zamożnych domów, teatrów, czy pałaców, w tym Pałacu Westminsterskiego. Wraz z utworzeniem w 1949 roku przez Cole & Son jednej z najnowocześniejszych pracowni sitodruku w Europie, firma umocniła swą pozycję na rynku i do dziś cieszy się niezachwianą renomą.

Najnowsze kolekcje Cole & Son to niezwykłe połączenie bogatej tradycji marki ze współczesnym wzornictwem. W tapetach z cyklu Ardmore, które powstały w wyniku współpracy z producentem ekskluzywnej ceramiki, odnaleźć można motywy afrykańskie: lekko przytłumione, wyblakłe na słońcu kolory, ilustracje przedstawiające faunę i florę czarnego kontynentu, czy wreszcie odwzorowanie rękodzieła rdzennej ludności Zulu.

Bogactwo wzornictwa, dostępne w ofercie Cole & Son, zadowoli każdego poszukiwacza dekoratorskich pereł. Wspaniałe geometryczne motywy, ekstrawaganckie tapety inspirowane malarstwem Fornasettiego, czy też odwołująca się do historycznych wnętrz angielskich pałaców kolekcja Historic Royal Palaces, to tylko nieznaczny wycinek wspaniałego dziedzictwa marki.

Dystrybutorem Cole & Son w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Zapraszamy do odwiedzenia strony dekorian.pl.

Czas generowania strony: -1713139369,53s