Casprini | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-26

CASPRINI

Dobrze zaprojektowane, ultranowoczesne krzesła wyróżnia niewymuszona elegancja, włoska dbałość o detal oraz etykieta „made in Italy”.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Marka Casprini obecna jest na rynku już od 50 lat. Na początku działalności firma specjalizowała się w galwanicznej obróbce metali. Już wtedy priorytetem dla właścicieli była innowacyjność produkcji, mająca bezpośrednie przełożenie na jakość.  Troska o środowisko naturalne, przyświecająca właścicielom od początku działalności, przejawiała się w zastosowaniu najnowszych technologii filtracji powietrza i wody podczas procesu tworzenia produktów.

Firma Casprini wkrótce zmodyfikowała swój profil tworząc elementy wykorzystywane do produkcji mebli. Najlepsze technologie w duecie z kreatywnością zespołu  pozwoliły marce zaistnieć na włoskim rynku meblarskim. Od tego czasu święci tryumfy jako jeden z najlepszych producentów krzeseł wysokiej jakości. Wyznacza nowe trendy zarówno estetyczne, jak i te, dotyczące bezpośrednio procesu produkcji.  

Najbardziej znane modele krzeseł stworzył wybitny, włoski projektant Marcello ZilianiTo jemu marka zawdzięcza linie Azhar, Caprice, Tiffany, czy Penelope. Architekt z wykształcenia, profesor Uniwersytetu w San Marino, specjalizuje się w tworzeniu mebli, oświetlenia, czy przedmiotów sztuki użytkowej. Jego projekty charakteryzuje niezwykła lekkość formy połączona z wygodą użytkowania. Krzesła, zaprojektowane dla Casprini w stu procentach oddają filozofię marki, która polega na dbałości o najwyższą jakość, piękne wzornictwo oraz wykorzystanie przełomowych technologii.  

Przykładem nowatorskiego podejścia w produkcji mebli może być, wspomniane wcześniej, krzesło Tiffany. Jest ono pierwszym na świecie meblem monoblokowym, który powstał w przezroczystym poliwęglanie. Kolejnym dowodem na to, że Casprini stanowi awangardę wśród producentów mebli, jest linia Caprice. Dzięki zastosowaniu ultralekkiego technopolimeru, ażurowe krzesło wydaje się unosić nad ziemią, nie gubiąc przy tym swych wytrzymałościowych właściwości. 

 Wszystkie elementy krzeseł Casprini mają etykietę „made in Italy”. Właściciele marki z niezwykłą starannością podchodzą do tego, by każdy element składowy mebla był w całości produkowany we Włoszech. Wynika to z chęci wspierania lokalnego przemysłu, ale także daje gwarancję niezawodności. 

 Krzesła Casprini można kupić w Polsce jedynie w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Czas generowania strony: -1713901867,72s