BMB Italy | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

BMB ITALY

Włoska marka BMB to rodzinna firma, w której doświadczenie i wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Założona w latach 70-tych XX w. manufaktura jest teraz obecna także w Polsce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

SIŁA TRADYCJI

Obecny właściciel firmy – Daniele Testi – przejął stery władzy po swoim ojcu, który był głównym pomysłodawcą i założycielem marki BMB. Nestor rodu, z wykształcenia konstruktor maszyn współpracował z wieloma znanymi nazwiskami ze świata mody i designu. To właśnie w tym okresie dostrzegł potencjał, jaki niesie ze sobą niezwykle ciekawy materiał – czyli lustro, a za sprawą skonstruowanej maszyny nadał ton i kierunek współczesnym lustrzanym i szklanym formom. Mimo iż siłą BMB jest tradycja, firma jest także otwarta na nowe technologie i nowe wzornictwo. Dzięki temu, na przestrzeni czterdziestu lat, pozyskała stałe grono klientów, wśród których są również królewskie rody, celebryci i oczywiście miłośnicy dobrego designu.

SZTUKA RZEMIOSŁA

Sercem włoskiej fabryki z okolic Florencji są piece osiągające temperaturę >900 stopni C. To w nich lustra zyskują swój kształt i formę. Te o najbardziej ozdobnych kształtach muszą być wygięte w najwyższej temperaturze – BMB należy do nielicznych firm, które opanowały tą technologię. W zakładzie BMB powstają także piękne, drewniane ramy, które są idealnym wykończeniem tafli zwierciadeł. Przy ich produkcji stosuje się m.in. oryginalną XII-wieczną wenecką technikę obróbki drewna.

NAJLEPSZE WZORNICTWO

W ofercie marki BMB znajdziemy lustra nowoczesne, które będą pasowały do minimalistycznie urządzonych mieszkań i apartamentów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na oryginalne trójelementowe lustra, które tworzą interesującą kompozycję. Marka oferuje też dużo klasycznych wzorów, nawiązujących do stylistyki Art Déco bądź zwierciadeł stylizowanych na antyki. Znajdziemy tu lustra o dużych gabarytach, ponadstandardowych grubościach lustrzanej tafli oraz różnorodnej kolorystyce, modele osadzone w pięknych złotych zdobieniach oraz te w białym obramowaniu jak i formy bez ram zakończone delikatnym fazowaniem.

Czas generowania strony: -1713161706,01s