Asiatic | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-08-31

ASIATIC

Od ponad 60 lat firma Asiatic jest liderem w rozwoju produktów i obecnie oferuje jeden z najszerszych asortymentów dywanów w Europie: począwszy od drobnej, ręcznie tkanej wełny do modnych materiałów, takich jak wiskoza, poliester i polipropylen. Asiatic łączy pasjonatów doskonałości w produkcji dywanów umożliwiając spełnienie wymagań klientów na każdym poziomie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Europejski lider rynku dywanów

Firma Asiatic jest obecnie największym dystrybutorem dywanów dekoracyjnych w Wielkiej Brytanii oraz w wielu pozostałych europejskich krajach. Od ponad 60 lat konsekwentnie rozwija swoje kolekcje inwestując w nowoczesne rozwiązania oraz design. Oferuje jedną z najszerszych  gam dywanów dostępnych na rynku w Europie: od delikatnej, ręcznie tkanej wełny po modne materiały, takie jak wiskoza, poliester i polipropylen.

Siedziba Asiatic mieści się w północnym Londynie. Firma dysponuje na terenie Anglii również dwoma ogromnymi  magazynami – ponad 10.000 m2 dedykowanej powierzchni, co zapewnia zapasy dostępne do natychmiastowej dostawy.

Praca w terenie

Doświadczony zespół specjalistów ds. rozwoju produktów Asiatic podróżuje po miejscach z tradycjami tkania dywanów na całym świecie, inspirując się kreatywnością, której są świadkami. Ma to ogromny wpływ na ich pracę nad wiodącymi kolekcjami najbardziej charakterystycznych produktów na rynku. Zespół projektowy koncentruje się na trendach i kolorach, aby tworzyć modę i świeże nowe kolekcje, które są idealne do codziennych przestrzeni życiowych. Zespół z Wielkiej Brytanii jest wspierany przez wyspecjalizowane biura zaopatrzenia i kontroli jakości w Indiach i Chinach, które zapewniają gwarancję najwyższych standardów w branży, a także umożliwiają wprowadzanie na rynek najnowszych technologii i produktów w pierwszej kolejności.

Opowieść o rozwoju rodzinnej firmy

Historia Asiatic zaczyna się w 1960 roku, kiedy Soli Kelaty założył The Asiatic Carpet Company, dostarczając orientalne dywany detalistom w całym Londynie, pracując w swojej furgonetce i garażu. Soli przeniósł się do swojej pierwszej siedziby w Finchley w 1962 roku i zaczął specjalizować się w hinduskich i chińskich dywanach oraz tradycyjnych perskich towarach.

W 1985 roku, kiedy do założyciela dołączyła jego córka – Sharon, Asiatic był u progu nowej ery. Rodzinny biznes był jednym z pierwszych, które skorzystały z wolnego handlu między Wielką Brytanią a Chinami, dzięki czemu Azjaci zajęli wyjątkową pozycję lidera na rynku. Wkrótce firma Soli otworzyła biuro w Pekinie, co umożliwiło firmie przewodzenie w standaryzacji produktów i dostawach wolumenowych.

W następnych latach strategią firmy było poszerzenie oferty nowoczesnych dywanów, ponieważ zapotrzebowanie na tradycyjne dywany spadło. Będąc pierwszymi w Wielkiej Brytanii, którzy zaadaptowali tradycyjne techniki produkcji dywanów na współczesny rynek, Asiatic wprowadził nowoczesne chińskie kolekcje w 1998 roku i szybko zdobył miejsce lidera, z dumą utrzymywaną do dziś. W tym samym roku uruchomił również pierwsze kolekcje maszynowe i otworzył drugie centrum dystrybucyjne obsługujące produkty na zamówienie. W ten sposób firma osiągnęła niezrównaną wydajność w zakresie zapasów i dostaw, nadal będąc liderem w zakresie jakości i usług.

Czas generowania strony: -1713902076,84s