Artemide | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

ARTEMIDE

Oświetlenie może zachwycać niebanalnym designem. Ale jego wygląd to nie wszystko. Duża w tym zasługa firmy Artemide.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Na początku jest funkcja. Lampy, żyrandole i kinkiety mają pozwolić nam swobodnie i komfortowo poruszać się po zmroku. Za dnia doświetlamy też miejsca, do których nie dociera światło dzienne. Wykańczając nasze domy i apartamenty często zapominamy, że to właśnie oświetlenie jest ostatnim, idealnie podsumowującym styl wnętrz elementem. Wnosi do nich nastrój i klimat. Może być ich ozdobą. To jak dzisiaj wygląda jest wynikiem doświadczeń wielu firm, które przez lata pracowały nad jego designem.

PRZED TRENDAMI

Uwaga jaką wiele firm poświęca dzisiaj produkowanemu przez siebie oświetleniu to w dużej mierze zasługa firmy Artemide. Założona w 1960 roku w Mediolanie spółka, nie tylko zmieniła sposób spojrzenia na oświetlenie, ale stworzyła na nowo koncepcję designu produktu. Jako pierwsza w branży postawiła na jakość, a nie ilość. W centrum projektów Artemide stanął człowiek i jego potrzeby: te estetyczne, ale też funkcjonalne. Z potrzeby praktyczności i pomysłów projektantów narodził się wyjątkowy, niepowtarzalny design, który sprawił, że Artemide szybko stała się jedną z najlepszych marek w branży, a jej produkty urosły do synonimu ekskluzywnego oświetlenia. Za wyznaczanymi przez nią trendami szybko ruszyli inni, zmieniając naszą percepcję światła i nasze oczekiwania wobec jego ostatecznego wyglądu. Lampy, kinkiety i żyrandole zagościły na najważniejszych wydarzeniach branży, zdobywając prestiżowe nagrody. Wiele z nich (np.: Alfa czy Elisse) uznawanych jest za ikony designu. Są obecne w ofercie Artemide od kilkudziesięciu lat.

KOMPLEKSOWE SPOJRZENIE

W ofercie Artemide znajdziemy wszelkie rodzaje oświetlenia: masywne lampy stołowe, mniejsze biurowe, czy sufitowe. Wszystkie to projekty najlepszych na świecie projektantów, zainspirowane kulturą europejską i orientalną, motywami klasycznymi i tymi najbardziej nowoczesnymi. To nie tylko design dla domu, ale także projekty typu outdoor, pozwalające nam spędzić wieczór w dobrze oświetlonym ogrodzie. Każda lampa Artemide to doskonale dopracowany organizm, świetnie wykonujący swoją podstawową funkcję, dodający klimatu, zaczarowujący detalami wykończenia. To nie wszystko. Firma od lat prowadzi też badania nad wpływem sztucznego światła na człowieka, testując jego działanie na samopoczucie i kondycję fizyczną. W 2002 roku w ofercie marki zadebiutowała lampa Sui – pierwsza oprawa ze światłem LED. Jest dziełem Carlotty de Bevilacqua, światowej sławy projektantki, a prywatnie żony założyciela Artemide, Ernesto Gismondiego. W ofercie firmy znajdziemy wiele jej projektów, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam bliżej sylwetkę tej designerki.

CARLOTTA DE BEVILACQUA

Absolwentka politechniki w Mediolanie, projektantka, artystka, wizjonerka. Jest wiceprezesem marki Artemide, prywatnie żoną współzałożyciela spółki Ernesto Gismondiego. Ma także własne studio projektowe. Od lat fascynuje ją oświetlenie, nie tylko w zakresie projektowania, ale także wpływu sztucznego światła na człowieka i środowisko. Jest autorką wielu innowacyjnych rozwiązań, w szczególności w zakresie oświetlenia LED. W 2001 roku powróciła na macierzystą uczelnię, tym razem jako wykładowca projektowania. Swoim studentom, klientom i znawcom branży od lat przekazuje swoją filozofię zawodową: formę wynikającą z funkcji, koncentrację na uwarunkowaniach zdrowotnych człowieka, innowacyjność, niezawodność i odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego. Niedawno gościliśmy ją w Polsce podczas otwarcia nowego showroomu marki Artemide.

Marka Artemide jest teraz dostępna w ofercie oświetleniowej Dekoluce, dostępnej w sieci salonów Dekorian. 

Czas generowania strony: -1713141715,14s