Istotnym wyznacznikiem produktów Arte jest ich bardzo wysoka jakość. Właściciele podkreślają, że tworzenie jednej kolekcji tapet trwa zwykle ponad rok, z uwagi na restrykcyjne wymagania wobec standardów, które sobie narzucili. Marka została założona w 1981 roku przez rodzinę Desart. Siedziba Arte znajduje się w Zonhoven w Belgii, zaś główne salony – w Londynie, Paryżu, Cannes i holenderskim Culemborgu. Marka realizuje projekty dla luksusowych restauracji i hoteli. Jej stylowe i ekskluzywne tapety zdobią ściany w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie.

Poza własnymi kolekcjami Arte proponuje także swoim klientom produkty powstałe w wyniku długoletniej współpracy z belgijską marką wnętrzarską Flamant. W projektach tych prym wiodą bogate i ciepłe barwy oraz subtelne wzornictwo. Ponadto w ofercie Arte znajdują się także tapety inspirowane twórczością wielkiego projektanta Le Corbusiera. Marka tłumaczy, że choć przy produkcji stosuje nowoczesne materiały i techniki, to zachowuje przy tym niepowtarzalną filozofię francuskiego architekta. Wzory tapet, utrzymane w nasyconych barwach, nawiązują do polichromii architektonicznych Le Corbusiera.

Tapety od Arte łączy elegancja i wdzięk, cechuje je także bogactwo stylów, wzorów, barw i struktur. W ofercie marki mogą wybierać wielbiciele motywów kwiatowych, geometrycznych i egzotycznych, stylów retro i glamour. Arte proponuje również tapety inspirowane dziełami sztuki, freskami, gobelinami. Jeden z projektów z kolekcji „Les Décors d'Arte” nosi nazwę Près du Jardin des Hespérides, czyli „W pobliżu Ogrodu Hesperyd”. Arte to także kolekcje, które sprawdzą się we wnętrzach niezwykle klasycznych oraz minimalistycznych w swej aranżacji. Świetnym przykładem jest projekt „Eclipse – Black & White Edition”, zawierający tapety utrzymane w bieli i czerni, przedstawiające geometryczne rozety, imitujące drewniane kasetony czy wysublimowane wzory w stylu pałacowym.