Arte | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-02-17

ARTE

Tapety dla wyrafinowanej elegancji. To hasło marki trafnie oddaje jej filozofię, która opiera się na ponadczasowym wzornictwie oraz uniwersalnej kolorystyce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Istotnym wyznacznikiem produktów Arte jest ich bardzo wysoka jakość. Właściciele podkreślają, że tworzenie jednej kolekcji tapet trwa zwykle ponad rok, z uwagi na restrykcyjne wymagania wobec standardów, które sobie narzucili. Marka została założona w 1981 roku przez rodzinę Desart. Siedziba Arte znajduje się w Zonhoven w Belgii, zaś główne salony – w Londynie, Paryżu, Cannes i holenderskim Culemborgu. Marka realizuje projekty dla luksusowych restauracji i hoteli. Jej stylowe i ekskluzywne tapety zdobią ściany w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie.

Poza własnymi kolekcjami Arte proponuje także swoim klientom produkty powstałe w wyniku długoletniej współpracy z belgijską marką wnętrzarską Flamant. W projektach tych prym wiodą bogate i ciepłe barwy oraz subtelne wzornictwo. Ponadto w ofercie Arte znajdują się także tapety inspirowane twórczością wielkiego projektanta Le Corbusiera. Marka tłumaczy, że choć przy produkcji stosuje nowoczesne materiały i techniki, to zachowuje przy tym niepowtarzalną filozofię francuskiego architekta. Wzory tapet, utrzymane w nasyconych barwach, nawiązują do polichromii architektonicznych Le Corbusiera.

Tapety od Arte łączy elegancja i wdzięk, cechuje je także bogactwo stylów, wzorów, barw i struktur. W ofercie marki mogą wybierać wielbiciele motywów kwiatowych, geometrycznych i egzotycznych, stylów retro i glamour. Arte proponuje również tapety inspirowane dziełami sztuki, freskami, gobelinami. Jeden z projektów z kolekcji „Les Décors d'Arte” nosi nazwę Près du Jardin des Hespérides, czyli „W pobliżu Ogrodu Hesperyd”. Arte to także kolekcje, które sprawdzą się we wnętrzach niezwykle klasycznych oraz minimalistycznych w swej aranżacji. Świetnym przykładem jest projekt „Eclipse – Black & White Edition”, zawierający tapety utrzymane w bieli i czerni, przedstawiające geometryczne rozety, imitujące drewniane kasetony czy wysublimowane wzory w stylu pałacowym.  

Czas generowania strony: -1713905767,18s