Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2022-04-25

Podłoga inspirowana naturą – nowa kolekcja Gibson marki O.Floor

Podłogi winylowe są doskonałą alternatywą dla desek czy parkietu z prawdziwego drewna. Posiadają znakomite właściwości i pozwalają na bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Nowa kolekcja marki O.Floor – Gibson, oprócz tychże cech w prawie idealny sposób odwzorowuje wygląd naturalnego surowca. Wszystko to, dzięki zastosowaniu technologii tzw. „tłoczenia w rejestrze”.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Nowa grupa dekorów pod nazwą Gibson to skumulowanie wielu niezwykle wartościowych cech, które marka posiada już w swojej ofercie. Przede wszystkim mamy do czynienia z kolekcją bardzo dobrej jakości podłóg winylowych, które inspirowane są pięknem występującym w naturze – zaczynając od drewna, a skończywszy na kamieniu. Dbałość producenta o jak najbardziej rzeczywisty wygląd produktów można rozpoznać już przy pierwszym z nimi kontakcie – wzory oprócz samego dekoru posiadają również tzw. „tłoczenie w rejestrze”. Dotyczy to głównie modeli o wizerunku drewna i ma za zadanie pozostawić na powierzchni deski czy parkietu organicznie wyglądających nierówności, które występują w produktach naturalnego pochodzenia. Rezultaty można podziwiać zarówno wzrokiem, jak i dotykiem.

Drugą cechą marki O.Floor, którą odnajdziemy w opisywanej nowości, jest możliwość ułożenia wybranych wzorów na kilka różnych sposobów. Mamy zatem do czynienia z deską podłogową, ale również z jodełką, zarówno tą klasyczną, jak i francuską. Jeżeli chodzi o montaż, to producent pozostawił wybór instalacji przy użyciu kleju (DryBack) oraz metodą zatrzasków (na Click). Ta druga opcja daje możliwość bezpośredniego ułożenia podłóg na większości istniejących utwardzonych powierzchni. Dla pewności bezproblemowego, długoletniego użytkowania trzeba ją jednak odpowiednio przygotować (chociażby wypoziomować). Opcja podłóg winylowych z montażem na click posiada w swojej budowie zintegrowaną podkładkę akustyczną, co pozwoli na zadowalającą redukcję hałasów (do 22dB).

Kolekcja Gibson odporna jest na zarysowania czy plamy. Powierzchnia wzorów została dodatkowo poddana zabiegom, których technologia ułatwia przyszłe czyszczenie. Surowce użyte do produkcji kolekcji w 100% podlegają recyclingowi i, co bardzo istotne – cechują się bardzo niskim poziomem szkodliwych lotnych związków organicznych, czy ftalanów. Cechy takie predysponują podłogi winylowe Gibson do montażu zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i tych bardziej komercyjnych (np. hotele, biura, restauracje itp.).

Domatorów ucieszy również fakt, iż podłogi winylowe O.Floor Gibson nadają się do instalacji na ogrzewanie podłogowe i są w 100% wodoodporne. Nie ma zatem ryzyka powstania nieestetycznych pęknięć czy wybrzuszeń.

Zestawienie składa się z 30 ultrarealistycznych wzorów, od subtelnych dębów, palonego drewna, klasycznych betonów po industrialne metalowe konstrukcje, skorodowane i utlenione przez czas. Skorzystaj z piękna natury i przekształć miejsce pracy, sklep, hotel lub dowolny pokój swojego domu w przestrzeń, w której czujesz się wygodnie i komfortowo.

Czas generowania strony: -1695716431,67s