Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2021-05-26

Panele lamelowe Verti dla fanów harmonii i natury

Choć panele lamelowe już od jakiegoś czasu pojawiają się na projektach wielu architektów i w realizacjach naszych mieszkań i domów, to i tak czuje się niedosyt wykorzystania ich potencjału. Potencjału na efektowne i łatwe zorganizowanie przestrzeni wokół nas.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak mocno przestrzeń wpływa na nasze zachowania. Środowisko potrafi zmienić nasz nastrój, wpływać na decyzje, jakie podejmujemy czy poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa i komfortu. Dla prawidłowego funkcjonowania naszego wnętrza niezbędne jest zatem zadbanie o przestrzeń wokół nas – jego zorganizowanie, prawidłowe funkcjonowanie, ale też odpowiednie walory estetyczne. Panele lamelowe wydają się idealnym rozwiązaniem dla miłośników designu i zorganizowanego świata.

Estetyka i harmonia

Lamele to zestaw pionowych i poziomych drewnianych listewek, zamontowanych równolegle w określonej odległości od siebie na ścianach lub suficie. Całość kompozycji tworzy wyrazistą dekorację 3D, która bardzo mocno systematyzuje  przestrzeń i wprowadza elementy harmonii. Panele lamelowe Verti pokryte są naturalną okleiną dębową impregnowaną dodatkowo olejem do ochrony drewna lub lakierem. Dbałość o szczegóły wykończenia uwydatnia walory estetyczne produktu. Zastosowanie lameli na ścianie wizualnie ociepla przestrzeń i buduje wrażenie bliższego obcowania z naturą.
Ten coraz bardziej popularny produkt w większości przypadków odnajduje swoje zastosowanie na ścianach w salonach oraz sypialniach (np. za łóżkiem), a także we wnętrzach komercyjnych czy typowo biurowych. Wykończenie takim elementem dekoracyjnym to również sufity, a nawet fronty mebli, które chce się zamaskować np. na ścianie przedpokoju. Takie pokrycie szafek, tworzy  spójną całość wewnątrz pomieszczenia.

Poprawa akustyki

Lamele dekoracyjne oprócz swoich oczywistych walorów wizualnych posiadają również doskonałe właściwości rozpraszające i częściowo pochłaniające dźwięki, eliminując tzw. pogłos charakterystyczny dla pustych pomieszczeń. Rozbite fale akustyczne pozwalają zniwelować dokuczliwe wrażenia dźwiękowe w modnych, otwartych przestrzeniach.

Montaż

Instalacja paneli lamelowych Verti nie wymaga zaangażowania wyszukanych narzędzi czy specjalistycznej wiedzy. Nie przysporzą również większych zabrudzeń czy hałasu związanego z ewentualnym wierceniem – wystarczy za pomocą dedykowanego kleju przymocować gotowe elementy do ściany. Sam proces jest na tyle prosty i intuicyjny, że można wykonać go samemu, bez konieczności zamawiania montażystów i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Personalizacja lameli

Marka Verti oferuje kilka opcji personalizacji lameli pod wymagania konkretnego projektu. Do wyboru w podstawowym asortymencie są lamele o 25, 30 i 40 milimetrowych rozstawach. Istnieje możliwość dopasowania zamówionych produktów ze względu na ich długość. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna długość wynosi 275 cm. Producent umożliwia wybór elementów z 2, 3 i 4 listewkami oraz dodatkowy panel kończący zestaw, tam, gdzie lamele nie pokrywają całej szerokości ściany.
Klient posiada również opcję zamówienia paneli z tłem w jednym z dostępnych kolorów: biały, szary, czarny lub odcieniu drewna: bielonym, naturalnym  i ciemnym. Rodzaj wykończenia samych lameli zamyka się w trzech odcieniach dębu: bielonym, naturalnym i ciemnym.


Panele Verti dostępne są wyłącznie w Dekorian Home.

Czas generowania strony: -1695722709,89s