Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2021-04-20

Nowość! Inny wymiar dekoracji dla ścian i sufitów

Na początku 2021 roku w ofercie Dekorian Home pojawiła się nowa, mocno wyróżniająca się na rynku paneli dekoracyjnych marka pod nazwą Orwall. Pierwsze gotowe kolekcje to struktury loftowe oraz wzory ozdobne i dziecięce. Te przykładowe kolory i tematyka pokazują nieograniczone możliwości przygotowania elementów dekoracyjnych zarówno na ściany, jak i na sufity, a oferta skierowana jest do całkowitej personalizacji zamówienia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Do przeznaczenia domowego i komercyjnego

 

Każdy panel wykazuje niezwykłe właściwości użytkowe. Pojedynczy element to prostokąt o wymiarach 120 x 60 x 3 cm i wykonany jest z materiałów wysokiej jakości - miękkiej pianki poliuretanowej pokrytej zadrukiem na specjalnie opracowanej, bardzo wytrzymałej membranie. Orwall nadaje się do wykorzystania indywidualnego w mieszkalnictwie: salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, kinach domowych, a także w obiektach: biurowych, hotelach, szkołach, restauracjach, salonach spa, kosmetycznych, dentystycznych, fitness, salonach audio, kinach, teatrze oraz do wyposażenia standów na targi.

 

Dla niecierpliwych szybkie rozwiązanie

 

Część wierzchnia każdego elementu daje możliwość zadruku dowolnie wybranej grafiki czy tekstury. Można także ingerować w ich wymiar i kształt. Dzięki takiemu rozwiązaniu, już nawet jeden element pozwoli wprowadzić w każdą aranżację akcent mogący zmienić jej oblicze - coś nowego do naszego wnętrza.

 

Bez dodatkowych kosztów

 

Inną, bardzo ważną cechą rozwiązania proponowanego przez markę Orwall jest obniżenie kosztów montażu i przygotowania podłoża. Panele posiadają warstwę samoklejącą, która nie potrzebuje dodatkowego użycia kleju - instalacja jest zatem prosta i nie wymaga zatrudnienia dodatkowej ekipy specjalistów. Nie musimy też specjalnie przygotowywać podłoża, zdzierać starych tapet, wyrównywać ścian etc., gdyż Orwall sprytnie ukrywa niedoskonałości, w tym również krzywe piony.

 

Unikalne wydanie, design w czystej postaci

 

Panele dekoracyjne Orwall naturalnie pięknie prezentują się na każdej powierzchni. Przypominają lamele, kasetony, tapety, wielkoformatowe obrazy malarskie, a dodatkowo posiadają parametry akustyczne i antyalergiczne. Znakomicie trzymają się też sufitów. Z kolei rozmaite wzory, współczesne czy vintage stawiają Orwall wśród bardzo oryginalnych materiałów dekoracyjnych do każdego wnętrza, co definitywnie będzie podkreślać wyjątkowy klimat pomieszczeń.

 

Użytkowanie


Dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy wierzchniej panele posiadają bardzo dobre właściwości użytkowania. Nie wymagają specjalnych środków konserwujących, są plamoodporne. Można je czyścić na mokro i na sucho, delikatnym środkiem, gąbką lub mikrofibrą.

 

Montaż

 

Wielkość panelu pozwala na szybki montaż oraz uzyskanie wręcz błyskawicznego i gwarantowanego efektu "wow". Nadają się do instalacji na różnych powierzchniach, takich jak: ściany, sufity, szkło, metal, drewno, plastik etc. Montaż jest bezpyłowy, samodzielny, niezwykle prosty dzięki gotowej warstwie samoprzylepnej z tyłu panelu. Każdy element łatwo się docina i kształtuje. Można wycinać otwory na gniazdka, chować kable, naklejać na ścianę z niedoskonałościami, bez specjalnego przygotowania etc. Istnieje możliwość układania paneli z dylatacją lub bez niej, ściśle przy sobie, co umożliwia wykreowanie dodatkowych efektów wizualnych.

 

Dodatkowe zalety, certyfikaty, trzy w jednym

 

Produkt posiada Certyfikat Oeko-Tex oraz świadectwo akustyczne z Instytutu Techniki Budowlanej. Zgodnie z normą PN-EN ISO 354:2005 panele Orwall dobrze pochłaniają dźwięki w okolicach 1000 Hz. W tym zakresie znajduje się zakres największej czułości ucha oraz częstotliwości ludzkiej mowy co czyni panele idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń z pogłosem. Dodatkową zaletą jest to, iż można wybierać dowolną ilość elementów, kłaść na całej ścianie lub tylko na fragmencie ściany tworząc niepowtarzalne dekoracje i style. Elementy można osadzać w sztukaterii lub w listwach i narożnikach w danych kolorach, wpasowując się do danego projektu etc. Panele są zadrukowywane wysokiej jakości komponentami, eko pigmentami odpornymi na promieniowanie UV, a warstwa klejąca zawiera nietoksyczne i żaroodporne kleje.


Każdy wzór Orwall zamówić można na trzech nośnikach: panelach, tapecie i drukowanym obrazie.

 

Czas generowania strony: -1695721298,35s