Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2021-11-16

Drewno, kamień i beton bardziej praktyczne niż dotąd. Nowe podłogi winylowe w ofercie Dekorian Home

Deski czy parkiet odporne na wilgoć. Beton wyjątkowo łatwy do czyszczenia. Kamień naturalny, który nie wymaga ani wzmocnionego stropu, ani solidnego budżetu. Wszystko to i znacznie więcej oferuje EASTWOOD, najnowsza kolekcja podłogowych paneli winylowych marki O.Floor.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Składają się na nią wzory desek, parkietu układanego w jodełkę i wzdłużnie oraz kamienia i betonu w postaci płytek. Łatwo wybrać spośród nich podłogę idealną do salonu z kuchnią w stylu skandynawskim, nowoczesnej sypialni połączonej z łazienką, ale także ruchliwego holu o loftowym charakterze albo czysto utylitarnej pralni. Gdzie szukać nowych propozycji? Tylko w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Posadzki z drewna, z kamienia i z betonu mają cenione zalety wizualne. Pozwalają osiągać wyraziste efekty stylistyczne. Ponadto kojarzą się ze szlachetnością i z solidnością. Z drugiej jednak strony nie każde drewno dobrze znosi kontakt z wilgocią, a ponadto nie wszystkie gatunki są odpowiednie do układania na ogrzewaniu podłogowym. Płyty betonowe potrafią być podatne na zaplamienia. Kamienie naturalne zwłaszcza w budynkach remontowanych, a nie nowo wznoszonych, niekiedy okazują się nadmiernym obciążeniem dla stropu (a w wielu przypadkach także dla budżetu inwestora). Osobna kwestia to ta, że w istniejących obiektach układanie nowej podłogi z drewna, betonu lub kamienia wymaga zwykle usunięcia poprzedniej – np. skucia starego gresu – co wydłuża czas remontu i wiąże się z określonymi kosztami.

Od tych ograniczeń wolne są podłogi winylowe, które nie ustępują tamtym pod względem walorów dekoracyjnych. Dowodzi tego również najnowsza kolekcja podłogowych paneli winylowych Eastwood marki O.Floor, która właśnie pojawiła się w ofercie wyłącznego dystrybutora w Polsce – sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. W kolekcji znaleźć można wzory drewna (desek, jodełki klasycznej oraz parkietu układanego wzdłużnie), kamieni naturalnych oraz beton. Z różnorodnością rysunku paneli, wiernie naśladujących oryginalne materiały dzięki technologii druku cyfrowego, wiąże się bogactwo przyjemnych dla oka odcieni. Nowa linia przynosi modne szarości – od perłowej i srebrzystej po grafitową – a także naturalne beże i ciepłe brązy. Uniwersalna, bo ponadczasowa, ale zróżnicowana paleta barw pozwoli bez trudu stworzyć bazę dla wnętrza o dowolnie wybranej stylistyce.

Użyteczna uroda podłóg winylowych

Nowa kolekcja marki O.Floor łączy piękno drewna, kamienia i surowego betonu z wyjątkowymi walorami użytkowymi, jakie dają tylko najnowocześniejsze podłogi winylowe. Płytki z ceramicznym rdzeniem SPC (Stone Polymer Composite) wykonanym z mieszanki polimerowo-mineralnej są odporne na wilgoć, poza tym nie pochłaniają rozlanych cieczy, a plamy pozostawione na powierzchni podłogi łatwo dają się wytrzeć ścierką lub mopem. Dzięki temu podłoga Eastwood może być kładziona w strefach mokrych, takich jak kuchnia czy pralnia, a powierzchniowe zalania nie spowodują jej degradacji.

Dzięki twardemu rdzeniowi SPC o niskim współczynniku oporu termicznego nowa kolekcja  jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym – o szczególnie doskonałych parametrach przewodnictwa termicznego w przypadku montażu w systemie dryback. Tu trzeba zaznaczyć, że wszystkie wzory i kolory płytek winylowych O.Floor Eastwood dostępne są w dwóch rodzajach odpowiadających dwóm sposobom montażu – jako podłogi klejonej lub pływającej. Do klejenia do podłoża przeznaczone są płytki z oznaczeniem dryback (skrót DB w symbolu produktu). Te mają po 2 mm grubości i pakowane są po 24 sztuki. Z kolei montaż w formie podłogi pływającej możliwy jest w przypadku płytek z oznaczeniem solid click (skrót SC), które liczą po 4,5 mm grubości, a pakowane są po 12 sztuk.

Wciąż jednak nie wymieniliśmy wszystkich najważniejszych zalet podłogi winylowej Eastwood. Płytki mają powierzchnię odporną na uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku codziennego użytkowania, takie jak ścieranie, rozdzieranie, rozdrapywanie czy blaknięcie, a także na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.  Posadzka ta ma również bardzo wysokie parametry stabilności wymiarowej – przez całe lata eksploatacji nie powstają w niej szczeliny, a poszczególnie panele nie wypaczą się. Dzięki swojej wytrzymałości nie ulega rozwarstwianiu, kruszeniu, pękaniu. Nie powstają na niej żadne smugi ani zacieki. Ponadto ma powłokę antypoślizgową. Dodatkowo powierzchnia podłogi winylowej nie przyciąga kurzu, ponieważ ma właściwości antystatyczne. W efekcie staje się zachwycająco łatwa w utrzymaniu czystości.

Co również istotne, podłogi z twardym rdzeniem SPC są wolne od szkodliwych związków takich jak ftalany i formaldehyd, są zatem bezpieczne również dla dzieci i dla alergików. A po zakończeniu eksploatacji mogą być bez przeszkód poddane recyklingowi. Nim to jednak nastąpi, podłoga z winylu będzie służyła przez wiele długich lat, dlatego jej wybór okaże się sporą oszczędnością. Nie trzeba będzie często jej wymieniać – nawet w domu, w którym nie brakuje ruchu. Kolekcję tę przecież poleca się także do obiektów użyteczności publicznej!

Wyłącznym dystrybutorem marki O.Floor jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Czas generowania strony: -1721637363,71s