Specjalista od przestrzeni miejskich | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

Specjalista od przestrzeni miejskich

Paweł Grobelny: to nazwisko warto znać i zapamiętać. Ostatnio znowu zrobiło się o nim głośno. Tym razem za sprawą nowatorskiego projektu biura miejskiego zrealizowanego w prestiżowej, biznesowej dzielnicy La Defense w Paryżu.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Paweł Grobelny lubi projekty dla przestrzeni miejskich. Realizuje je zawsze dla konkretnych lokalizacji z poszanowaniem otaczającego kontekstu. Jest autorem mebli miejskich w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju i ogrodzie Albertine w Brukseli. Zrealizował kino plenerowe dla Centrum Sztuki Współczesnej BKSM Strombeek w Belgii, a także zaaranżowal przestrzeń bulwaru nad rzeką La Midouze w Mont-de-Marsan.

4out door kino 1 Pawel Grobelny

 

Miejskie biuro w Paryżu jest jak dotąd największą realizacją w przestrzni publicznej Grobelnego. Składają się na nie wielkoformatowe platformy usytuowane w różnych punktach La Defense. Drewniane, osadzone na stalowych konstrukcjach biurko-instalacje są wyposażone w ładowarki, ale poza swoją podstawową funkcją - tworzeniem komfortowego miejsca do pracy - pozwalają integrować się z otoczeniem i lokalną społecznością. Dają możliwość kontemplowania pięknych, paryskich widoków i same tworzą atrakcyjne wizualnie, intrygujące miejskie rzeźby.

 

Pawe Grobelny La Defense 9

 

Paweł Grobelny studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lionie i Paryżu. W roku 2009 wybrany został w Brukseli do grona „100 Young Creative Talents” w ramach Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Był także stypendystą Rządu Francuskiego w Paryżu i prestiżowej Casa de Velazquez w Madrycie. Projektuje zarówno dla przemysłu jak i kolekcje autorskie, często na zamówienie instytucji kulturalnych i galerii. Jest laureatem licznych nagród projektowych m.in. PRODECO 2006, PRODECO 2008, LVMH Moet Hennessy, Tremplins Meuble Paris oraz Rado Star Prize France 2013 przyznanej podczas Paris Design Week. A jego prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Designu w Monachium. Oprócz projektowania zajmuje się także projektami kuratorskimi. Jest kuratorem cyklu wystaw Unpolished. Young Design from Poland (wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką) popularyzujących polski design poza granicami kraju. 

 Strona projektanta: www.pawelgrobelny.com

Czas generowania strony: -1695795990,23s