Sebastian Herkner: młoda gwiazda designu | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

Sebastian Herkner: młoda gwiazda designu

Młody kreator jest jednym z najważniejszych niemieckich projektantów i wschodzącą gwiazdą międzynarodowego designu. Jeszcze nie raz o nim usłyszymy.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Sebastian Herkner to jeden z najważniejszych przedstawicieli młodego pokolenia designerów. Spotkać go można na wszystkich prestiżowych wydarzeniach dotyczących designu, od Mediolanu po Kolonię, w krajach takich jak Senegal czy Zimbabwe. W wywiadach podkreśla, że podróże są dla niego jednym z najważniejszych źródeł inspiracji. Podgląda miejscowych rzemieślników, szukając nowych form ekspresji. 

Sześć lat temu, nieznany jeszcze w branży Herkner zarezerwował stoisko dla młodych twórców na targach SaloneSatellite w Mediolanie. Zaprezentował tam prototyp „Bell Table”, w którym odwrócił układ materiałów tradycyjnie wykorzystywany w produkcji stolików kawowych: szklany blat i metalowa nóżka. Zachwycił projektem najpierw hiszpańską markę ABR, potem ClassiCon. Stolik stał się bestsellerem. Happy end? Dla Herknera to dopiero początek! Liczby mówią same siebie: od 2010 roku wykonał 83 projekty, uczestniczył w 28 konferencjach, na jego temat ukazało się w prasie 578 artykułów. Mając 35 lat ma na koncie 31 nagród. 

Źródło: wywiad w „IDEAT Contemporary Life", Nr. 123, lipiec/sierpień 2016, s. 85

Strona projektanta: www.sebastianherkner.com

 

Czas generowania strony: -1718204991,70s