Nowy architekt Warszawy | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-25

Nowy architekt Warszawy

Z SARP do miejskiego biura architektury. Marka Mikosa zastąpi Marlena Happach - architektka, aktywistka, sędzia w licznych konkursach, prezes warszawskiego okręgu Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

To niewątpliwie przełom i pokoleniowa zmiana w stołecznym biurze architektury i planowania przestrzennego. "Miło mi poinformować, że miejskim architektem została Marlena Happach, dotychczasowa prezes Oddział Warszawski SARP. Przed nią wiele wyzwań i ciężka praca, ale też dużo radości i satysfakcji z budowania naszej wspaniałej Warszawy. Powodzenia" – ogłosiła w środę rano w jednym z serwisów społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

 Happach to architektka i urbanistka. W 2004 roku uzyskała dyplom na Politechnice Warszawskiej. Rok temu została prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pełniła rolę sędziego w konkursach dotyczących między innymi pawilonu Zodiak czy na ekspozycję skarbów z Wisły. Jest też aktywistką – założyła stowarzyszenia Odblokuj, które zajmuje się partycypacją w rewitalizacji i planowaniu miejscowym.

 Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta. Więcej pod tym linkiem.