Klaudia Tworo: Gra w zielone | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-25

Klaudia Tworo: Gra w zielone

Wraz z wejściem do naszych domów nowoczesnego stylu wnętrz kwietniki i doniczki zostały z nich niemalże wyeliminowane. Jednak projektanci szybko dostrzegli tę lukę i wyszli naprzeciw naszym pragnieniom powrotu do natury, proponując nowy trend, który zyskał miano ogrodu wertykalnego.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ogród wertykalny (inaczej pionowy) stanowi konstrukcję w postaci ściany pokrytej nawet kilkunastoma gatunkami roślin. Może on przyjmować różne kształty i rozmiary. Co najważniejsze, jest łatwy w pielęgnacji, niezwykle efektowny i nowoczesny.

 MODUŁY W WERSJI EKO 

Korzenie roślin umiejscowione są w modułach, które umocowane są pod ścianą za pomocą specjalnych uchwytów. Woda i minerały dostarczane są natomiast za pomocą automatycznego systemu nawadniającego. Niewątpliwym atutem pionowego ogrodu, jest możliwość jego montażu w dowolnym miejscu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

 

gra w zielone 1

Grafika Garden z kolekcji Pixelation. GLAMORA.

 

Zielona ozdoba sprawdzi się w pomieszczeniach, do których nie dochodzi słońce, np. biurach. W takim wypadku stosuje się dodatkowy system doświetlania. Ogród tego typu ma nie tylko walory wizualne. Decydując się na tak skomponowaną zieloną przestrzeń, tworzymy w domu swój prywatny ekosystem, który zwiększa ilość tlenu, reguluje poziom wilgotności, a także redukuje ilość kurzu w powietrzu. Co więcej, zielona ściana dzięki swojej właściwości tłumienia hałasu sprawdzi się również jako element podziału wnętrza. Przebywanie w otoczeniu roślin dodaje nam energii, poprawia nasz nastrój, zmniejsza poziom stresu i podnosi wydajność pracy. Ogród wertykalny jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają ogrodu czy balkonu, a chcieliby posadzić swój własny kawałek zieleni.

 

gra w zielone 4

Grafika ścienna Four Seasons z kolekcji Essence. GLAMORA.

 

ZIELEŃ W FORMACIE XXL

Osoby, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą pozwolić sobie na ogrody wertykalne, z pewnością zainteresują się wielkoformatową sztuką ścienną. Włoska marka Glamora zaskakuje propozycją okładzin ściennych zaprojektowanych przez znanych i cenionych artystów, fotografów, projektantów i architektów z całego świata. Nawiązujące do natury kolekcje: Garden, Meadow czy Greenfields stanowią doskonałą alternatywę dla zielonych ścian. Katalog marki to album pięknych obrazów zupełnie odmienny od wszystkim znanych fototapet czy tapet. Każda z tych grafik może być wykonana w dowolnych wymiarach i wykadrowana w odpowiadający nam sposób. Każdy "obraz" marki Glamora dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. To wszystko daje duże możliwości do spersonalizowania grafiki i dostosowania jej pod konkretne wnętrze. Tapety te zaskakują nie tylko swoim wyglądem, ale także właściwościami. Występują one bowiem w trzech rodzajach materiału: jako tradycyjna tapeta winylowa, tapeta z właściwościami wygłuszającymi oraz, tapeta pokryta włóknem szklanym odpornym na bezpośrednie działanie wody. Możemy zatem stosować je z powodzeniem w salonach spa albo strefach basenowych czy kuchniach.

 

gra w zielone 2

Zielona tapeta marki SANDUDD.

 


gra w zielone portret

O autorce: 

Klaudia Tworo jest architektką wnętrz, absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie zgłębiała techniczne i artystyczne zagadnienia projektowe. Projektowanie wnętrz i dziedziny pokrewne stały się jej pasją, z którą ma szczęście obcować każdego dnia. Każdy nowy projekt traktuje jako indywidualne wyzwanie, starając się aby idealnie wpasowywał się w potrzeby klienta. Miłośniczka designu z krajów byłego Beneluksu. W swych projektach dąży również do ponadczasowych rozwiązań, które przeciwstawią się szybko zmieniającym się trendom.

Więcej na www.klaudiatworo.com.

Czas generowania strony: -1721634640,30s