iF Design Award dla Polaków | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

iF Design Award dla Polaków

Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski z pracowni Swallow's Tail idą jak burza. Za stół ST Calipers BD zdobyli jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Absolwenci wrocławskiej ASP zaczęli pracę nad własną marką w 2014 roku, ale dopiero niedawno o Polakach zrobiło się naprawdę głośno. Podczas tegorocznej edycji konkursu iF Design Awards pokonali ponad 5 tysięcy konkurentów i otrzymali certyfikat, który przyznawany jest od ponad 60 lat. W 2015 roku zostali docenieni w konkursie Must Have, w którym wyróżniono komodę ST Sideboard w rozmiarze L wykonaną z dębowego drewna. Meblarskie perełki marki Swallow's Tail można było oglądać na targach Ambiente we Frankfurcie, na Design Festival w Łodzi. Właśnie reprezentowali Polskę na międzynarodowych targach wnętrzarskich Maison Objet w Paryżu, a ich stoisko ulokowane było w najbardziej prestiżowej Hali nr 7.

 

172637 10056 large entry medium

 

Projekty Swallow's Tail wyróżnia perfekcyjne wykonanie, unikalny, ponadczasowy design i innowacyjna konstrukcja. Projektanci chętnie czerpią z tradycyjnych technik stolarskich (np. łączenia na jaskółczy ogon) i stosują wyłącznie najwyższej klasy materiały - m.in. lite drewno dębinowe i orzechowe. Zawsze czuwają nad całym procesem powstawania kolekcji - od pierwszych szkiców po ostatni etap produkcji, bo twierdzą, że ich meble mają "po prostu pięknie trwać".

 

wdg medium image

 

Warto śledzić stronę i osiągnięcia pracowni: www.stfurniture.com