Gluten Appetit | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-11-14

Gluten Appetit: nowe bistro we Wrocławiu

Pyzy i pierogi w egzotycznej oprawie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zazwyczaj idziemy do restauracji nie tylko po to, żeby zjeść coś pysznego, ale także, żeby się zrelaksować i spędzić czas w przyjemnym wnętrzu. Nowootwarty wrocławski Gluten Appetit proponuje proste jedzenie i wystrój, który rozbudza wyobraźnię.

Bistro Gluten Appetit to miejsce pełne kontrastów. Z pewnością spodoba się fanom potraw z mąki, którzy nie mają ochoty podążać ze gastronomiczną modą na jedzenie gluten free. Swojskie potrawy są tu jednak podawane w egzotycznym anturażu. Wnętrze wprost eksploduje zielenią, która jest obecna w postaci lamperii na ścianie i roślin - licznych palm, kaktusów i bananowców. Zawieszone na ścianie wiosła i ciekawe grafiki - całość przywołuje na myśl bar na karaibskiej wyspie.

Jednak w Gluten Appetit nie brakuje też odniesień do swojskiego baru mlecznego i klimatu retro kojarzącego się z babcinym mieszkaniem (a kto jak nie babcie klei pierogi najlepiej?). Dekoracyjne talerze wyeksponowane na jednej ze ścian czy klasyczny fornirowany kredens są nawiązaniem do tego, co znane z  polskiego wnętrzarskiego krajobrazu.

Więcej zdjęć restauracji znajdziecie na jej profilu FB. Polecamy zajrzeć!