Design i kulinaria, czyli Art Food | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

Design i kulinaria, czyli Art Food

Art Food to cykl warsztatów dedykowanych studentom uczelni projektowych z Polski i zagranicy.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Spotkania, które w unikalny sposób łączą sztukę kulinarną z designem odbywają się pod okiem Marka Cecuły — kuratora projektu, znanego artysty, pedagoga i mentora. Art Food to nie tylko międzynarodowy, ale również bardzo interdyscyplinarny projekt. Łączy i zderza ze sobą wiele obszarów związanych z pracą projektanta: aspekt przygotowania merytorycznego i praktyki zawodowej, etap pracy koncepcyjnej z momentem wdrażania do produkcji. Spotyka także indywidualne doświadczenia zawodowe i kulturowe uczestników. 

 

Adit Kedia Mamta PRATT Institute

fot. Aditi Kedia / Mamta / PRATT Institute

 

Aleksandra Kuta Fold ASP Krakw

fot. Aleksandra Kuta / Fold / ASP Kraków

Tegoroczna edycja Art Food była czwartą odsłoną projektu. Wzięło w niej udział 12 studentów z dwóch uczelni: Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. W trakcie trzytygodniowych warsztatów w Ćmielów Design Studio w Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. mieli oni za zadanie stworzyć naczynia ceramiczne, które będą piękne i inspirujące dla stylistów, czy kucharzy. W ramach przygotowań do projektu studenci przez cały semestr letni uczestniczyli w zajęciach, które poszerzały ich wiedzę związaną z kulturowymi aspektami spożywania posiłków. 

 

Claire Feinberg Gout Babies Pratt Institute

fot. Claire Feinberg / Goût Babies /PRATT Institute

 

Dierdre Xia Di Shea Wassily Tray Pratt Institute

fot. Dierdre (Xia Di) Shea / Wassily Tray / PRATT Institute


Efekty pracy studentów Marka Cecuły będzie można zobaczyć jesienią na wystawach w Krakowie i Nowym Jorku. Najlepsze prace zostaną wdrożone do produkcji i wprowadzone do sprzedaży. Już dziś publikujemy „zajawkę” tej niesamowitej kolekcji — zdjęcia autorstwa Sebastiana Zimmera.

 

Ewa ak Break up ASP Krakw

fot. Ewa Żak / Break-up / ASP Kraków

 

Dorota Ziaja Foodllery ASP Krakw

fot. Dorota Ziaja / Foodllery / ASP Kraków

Więcej zdjęć: www.facebook.com/ModusDesignStudioMarkaCeculy/home

Czas generowania strony: -1695787225,61s