Design for peace | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

Design for peace

Projekt promuje integrację społeczno-ekonomiczną. Angażuje paryskich designerów i rzemieślników na uchodźstwie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projekt społeczny „Design for peace” jest częścią innowacyjnych działań zmierzających do rozwoju autonomii finansowej i generalnej poprawy jakości życia uchodźców. Celem tego projektu jest również wparcie integracji społecznej poprzez docenienie wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia emigrantów. Projekt składa się z 3 etapów opisanych przez hasła: innowacyjność, produkcja i wprowadzenie na rynek.

Do pierwszej części zaproszono designerów z Paryża, którzy w trakcie trwającej blisko dwa miesiące rezydencji w Ouagadougou pracowali z rzemieślnikami z Mali, uświadamiając im wymagania międzynarodowego rynku. Kilkoro z projektantów współdziałało z malijskimi artystami, projektując przedmioty dekoracyjne i biżuterię. Niesamowita okazja do mieszania się kultur i doświadczeń zaowocowała powstaniem kolekcji Transhumance, która wprowadziła kilka innowacyjnych technik dziewiarskich i tkackich. W drugim etapie — malijscy rzemieślnicy stali się trenerami dla kolejnych, którym przekazywali wiedzę dotyczącą reprodukcji prototypów powstałych w trakcie rezydencji. W efekcie w projekt ma zostać zaangażowanych 200 lokalnych artystów, którzy będą mogli uczestniczyć w produkcji i dystrybuować powstałe artefakty lokalnie i międzynarodowo.

Na cele projektu uruchomiona została zbiórka crowdfundingowa, dzięki której zebrano 16.420 euro. Polecamy obejrzenie filmiku promującego projekt na stronie: www.designforpeace.org

Czas generowania strony: -1718758122,53s