Ambiente 2017 / TRENDY | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-12

Ambiente 2017 / TRENDY

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zespół ekspertów z renomowanej agencji bora.herke.palmisano przeanalizował najnowsze światowe trendy i przygotował wystawę - kompilację, towarzyszącą targom Ambiente.  


 

Ambiente we Frankfurcie to jedne z największych i najbardziej znanych targów świecie. Każdego roku wystawia się na nich ponad 4 tysiące międzynarodowych marek. Nie sposób zatem przyjrzeć się każdemu przedmiotowi, który prezentowany jest w trakcie imprezy. Nie łatwo jest też samemu dokonać analizy i odgadnąć trendy na nowy sezon. Ambiente wyszło naprzeciw oczekiwaniom publiczności i zleciło to zadanie agencji bora.herke.palmisano, która specjalizuje się w opisywaniu tendencji dekoracyjnych, architektonicznych i artystycznych. Eksperci z bora.herke.palmisano przygotowali wystawę „Trends 2017”, która była dostępna dla wszystkich odwiedzających. 

 

„Sustainably inspiring” to hasło przewodnie wystawy najnowszych trendów. Rozwiązania przyjazne środowisku i zrównoważony rozwój to jedne z głównych tematów w branży. Ambiente zachęca do ekologicznych metod produkcji i inspiruje do rozwoju w tym zakresie. W ramach prezentacji „Trends 2017” przedstawiono zbiór produktów różnych marek, na które warto zwrócić uwagę w tym sezonie. Wystawa trendów została podzielona na cztery główne motywy: delicate structures (delikatne struktury), honest materials (naturalne materiały), jumbled pattern (mieszane wzory) i notable shapes (dostojne kształty). 

 

Delikatne struktury

Przedmioty w tej kategorii są lekkie, filigranowe, wygodne z użyciu i przyjemne w dotyku. Inspiracje czerpią z natury i oddziałują na zmysły. Ich powierzchnie często nie są idealnie gładkie, ale przypominają kryształy lodowe, krople wody czy uformowany przez wiatr piasek. Te efekty są możliwe przede wszystkim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jak użycie laserów i wydruków w formie 3D. 

 

trendy ambiente delikatne struktury

 

Naturalne materiały

W tym trendzie to oryginalność i najwyższa jakość materiałów jest najistotniejsza. Produkty wykonane są ręcznie z zachowaniem tradycyjnych metod rzemieślniczych. Dzięki temu dają poczucie autentyczności i ponadczasowości. Artykuły w tej kategorii są starannie tkane, plecione, rzeźbione, grawerowane czy polerowane. Paleta kolorów ogranicza się do odcieni natury, drewna, metali i kamieni. To są produkty, które będą cieszyć się popularnością wśród osób ceniących sobie najwyższą jakość i prosty design. 

 

trendy ambiente uczciwe materialy

 

Mieszane wzory 

W sezonie 2017 firmy prześcigają się w fantazyjnych przedmiotach dekoracyjnych. Trend „mieszane wzory” idealnie pasuje do tych, którzy lubią otaczać się kolorowymi, ale niebanalnymi dodatkami. Designerzy tworzący w tym nurcie odwołują się do dziecięcej beztroski i wyobraźni, dbają o każdy szczegół i bawią się wzorami. Kreatywne mozaiki, geometryczne wzory, graficzne nadruki są tu w centrum uwagi. Znajdziemy tu również stylizacje na vintage i home-made. 

 

trendy ambiente wzory

 

Dostojne kształty 

Ostatni trend wyselekcjonowany przez agencje bora.herke.palmisano skupia eleganckie przedmioty o znakomitych formach. Artykuły dekoracyjne w tym trendzie pasują do współczesnych wnętrz, które mają imponować i być wyraziste. Kształty przedmiotów są tu precyzyjnie rzeźbione, monolityczne, geometryczne i szlachetne. Powierzchnie są polerowane lub lakierowane, mają zaakcentowane krawędzie. Oprócz form warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane przedmioty - najwyższej jakości drewna, marmury, aksamit, skóry, często dobrane razem, tworzące kontrastujące kompozycje. 

 

trendy ambiente ksztalty 2