Airbnb otwiera własne studio projektowe | Dekorian Home
HYDE PARK | 2017-10-31

Airbnb otwiera własne studio projektowe

Airbnb to prężnie działający portal, który zajmuje się wynajmem nieruchomości.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Współzałożyciel Airbnb - Joe Gebbia - ogłosił właśnie poszerzenie działalności portalu i powołanie do życia multidyscyplinarnego studia Samara. 

Samara ma zrzeszać projektantów i inżynierów z Airbnb, a polem jej zainteresowania będzie skrzyżowanie różnych dyscyplin: architektury, designu, projektowania produktów i usług, oprogramowania i nowych modeli ekonomicznych. Misją studia jest promowanie filozofii Airbnb i budowanie społeczności wokół marki. Jednymi z kluczowych wartości, na których chce oprzeć swoje poszukiwania jest współdzielenie i zaufanie, przedefiniowane dzięki działalności Airbnb. Samara będzie je rozwijać poza kontekstem podróży, w codziennym życiu.

Pierwszym projektem studia Samara jest Yoshino Cedar House zaprojektowany we współpracy z architektem Go Hasegawa. Projekt domu zakłada przebadanie jak i czy elementy architektoniczne wpływają na relacje między gospodarzami a gośćmi. Po wystawie w Tokio dom zostanie przeniesiony do Yoshino — małego miasteczka w dzielnicy Nara w Japonii, gdzie będzie pierwszym tego rodzaju, udostępnionym dla członków Airbnb domem na wynajem. Wpływy z wynajmu zostaną przekazane na cele lokalnej społeczności, która zmaga się z problemem migracji młodych ludzi do większych miast. Cedrowy dom jest eksperymentem, który być może zostanie zaadaptowany do innych, podobnych lokalizacji na całym świecie.

 

samara project airbnb dezeen 1568 1

fot. © Edward Caruso

Strona studia: www.samara.airbnb.com