2. Edycja Desa Design Days | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-03-31

2. Edycja Desa Design Days

Jeszcze tylko dzisiaj można oglądać wystawę „Sztuka wnętrza” przygotowaną przez Desę w ramach 2. Edycji Desa Design Days. Kto jeszcze nie widział, niech się spieszy. Mozna zobaczyć prawdziwe perełki polskiego wzornictwa, m.in. autorskie meble Władysława Trojana dla Domu Książki czy fotel z pierwszego wystroju Urzędu Rady Ministrów. Desa Design Days to jedyne takie cykliczne wydarzenie poświęcone polskiemu wzornictwu i architekturze wnętrz.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Sztuka użytkowa PRL-u jest dziś odkrywana i doceniana na nowo. Przyciąga uwagę wyjątkowymi wzorami i jakością wykonania. Na wystawie można obejrzeć meble i obiekty sztuki dekoracyjnej, które trudno na co dzień zobaczyć. Są to np. meble z kultowej Spółdzielni ŁAD, z którą współpracowali wybitni artyści, architekci i rzemieślnicy. Prezentowane są przedmioty przeznaczone do wyposażenia i dekoracji przestrzeni mieszkalnych jak i komercyjnych jak niespotykane już dziś na rynku: wyplatany fotel z wikliny Zygmunta Majchrzaka z lat 50. XX wieku czy stolik kawiarniany Władysława Wołkowskiego zaprojektowany dla wnętrza kawiarni Morskiej w Gdańsku. Pojawią się też takie wyjątkowe obiekty jak krzesło z oryginalnego wyposażenia Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki czy studencka praca Magdaleny Abakanowicz, będąca projektem żakardowej tkaniny obiciowej.


Po zakończeniu Desa Design Days oraz wystawy „Sztuka wnętrza” wszystkie pokazywane obiekty zostaną zlicytowane na aukcji Design. Sztuka Wnętrza, która odbędzie się 11 kwietnia. Ubiegłoroczna edycja Desa Design Days potwierdziła olbrzymie zainteresowanie ikonami rodzimego wzornictwa, a na aukcji padły rekordowe ceny, np. za kultowy fotel projektu Romana Modzelewskiego zapłacono… 100 tys. zł.


W ramach wydarzenia jeszcze tylko dziś będzie można wziąć udział w prelekcjach przygotowanych przez najlepszych specjalistów, warsztatach, oprowadzaniach kuratorskich oraz pokazach filmowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 


Na zdjęciach: projekt tkaniny "Lampy" Alicji Wyszogrodzkiej z 1957 r., wazon Zygmunta Buksowicza oraz wiklinowy fotel projektu Zygmunta Majchrzaka.


Czas generowania strony: -1714967579,52s