Tak Po Prostu Wnętrza

Agata Murawska

 

"Wnętrza i ogrody to moja pasja. Ogromne znaczenie ma dla mnie przestrzeń, w której się znajdujemy, to, jak wygląda, a przede wszystkim to, jak się w niej czujemy."


 

"Jestem uzależniona od wszystkiego, co jest związane z wnętrzami, z ich wystrojem. Miłość do piękna i swoją pasję postanowiłam przeobrazić w zawód. Chcę pomagać ludziom w tworzeniu ich przestrzeni w taki sposób, aby czuli się w niej przede wszystkim dobrze i pięknie.

 

Agata Murawska jest absolwentką kursów Ann Mourice House Doctor organizowanych przez EDUCONCEPT Instytut Edukacji i Kreatywności oraz kursów z zakresu designu i stylizacji wnętrz organizowanych przez CREATORA. Jej kompetencje są potwierdzone faktem przynależności do grupy House Doctor Polska.

 

www.takpoprostuwnetrza.pl

 

 

 

Projektantka Agata Murawska

Mój ulubiony styl projektowania to... mieszanka stylów. Najbardziej podobają mi się wnętrza z duszą, w których są różne elementy, zarówno nowczesne, loftowe, skandynawskie, namiastka starego, elegancja i klasyka, a także glamour. Ważne jest dla mnie to, aby to właściciele dobrze czuli się we wnętrzach, które dla nich tworzę, a nie ja.

 

W projektowaniu najtrudniejsze jest... projektowanie to proces. I chyba każdy jego etap lubię.

 

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... dla mnie osobiście końcowy etap samej aranżacji, nadawanie klimatu.

 

Inspiracją w pracy jest dla mnie... życie, praktycznie wszystko. Książki, film, podróże, ludzie, natura, rozmowy, cisza, sztuka, czasopisma wnętrzarskie i nie tylko. Psychologia, w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... szablonowość, zbyt dużo utartych form, schematów, za mało poddania się rzeczywistości i temu, co daje życie. 

 

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... nie mam ulubionej marki, potrafię znaleźć ciekawe rzeczy "na śmietniku" . Za każdym razem wykorzystuję inne elementy i ciągle zachwycam się czymś na nowo.

 

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... biały jako baza, drewno i kamień, a kolory wszystkie. Najmniej lubię wnętrza monochromatyczne, biało-czarne, smutne i pod tzw. kreskę.

 

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… szczerze...., nie mam takiego. W każdym potrafię dostrzec to "coś".

 

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… jak wyżej.

 

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... psychologiem. Wnętrza to moja pasja, a mój wyuczony zawód, przez wiele lat praktykowany jest związany z finansami i ekonomią. Dziś, gdybym zaczynała swoją edukację, zapewne wybrałabym inną drogę i byłaby ona związana z wnętrzami i psychologią. 

 

Zobacz projekty

Inne pracownie

Wydawnictwo

P.H. MAM Sp. z o.o.
Zgórsko, ul. Leśna 31
26-052 Nowiny