KUOO ARCHITECTS | DekorianHome
Zadzwoń, napisz - pozostańmy w kontakcie!       #wdomujestcorobić      Czytaj więcej...
Katarzyna Kuo Stolarska
Projektant

KUOO ARCHITECTS

KUOO ARCHITECTS to pracownia projektowa, która powstała w 2006 r. z inicjatywy Katarzyny Kuo Stolarskiej. Ich projekty cechuje czystość formy, funkcjonalność, staranny dobór wysokiej jakości materiałów oraz oświetlenia. Podstawowym obszarem działania firmy jest współpraca z klientem indywidualnym w całej Polsce, a ostatnio również w Holandii, Francji, Luksemburgu i Norwegii. W kontakcie z klientem projektanci starają się spełnić jego oczekiwania równocześnie łamiąc standardowe myślenie o wnętrzach. Katarzyna Kuo Stolarska projektuje w stylu, w jakim czuje się najlepiej. Nie idzie na kompromisy. 

Współpraca z KUOO ARCHITECTS nie ogranicza się do procesu twórczego. Bazuje na kompleksowym podejściu do zadania, którego celem jest wykreowanie takiego wnętrza, w którym prywatny inwestor będzie czuł się komfortowo przez lata. Częścią usług oferowanych przez pracownię jest więc także tworzenie mebli na indywidualne zamówienie, sprawowanie nadzoru autorskiego nad projektem, a także wyposażanie aranżowanych wnętrz.

Więcej: www.kuoo.pl

 

Mój ulubiony styl projektowania to...  SZCZEROŚĆ. W stosunku do siebie i Klienta. Na pewno są to projekty nowoczesne, a ponadczasowość, która charakteryzuje się prostotą formy i jakością materiałów, jest mi najbliższa. Mój styl projektowania stale ewoluuje. Dojrzewam jako człowiek i jako architekt. Nie wiem jaki styl będzie mnie charakteryzował za 10 lat ale na pewno będzie on „mój”. Nie projektuję „wszystkiego” – przyjmujemy tylko takie projekty, które jestem w stanie zaprojektować w zgodzie z samą sobą, sygnować własnym nazwiskiem, zrobić je „jak dla siebie”. Tylko wtedy mam poczucie, że i Klientowi i sobie samej zaoferowałam usługę na najwyższym poziomie. Być może za bardzo identyfikuję się ze swoimi projektami i podchodzę do tego zbyt emocjonalnie – ale jestem typem człowieka, który nie potrafi inaczej.

W projektowaniu najtrudniejsze jest...  Według mnie najtrudniej jest wypracować sobie możliwość wykonywania projektów, o których mówiłam wcześniej. Wiadomo, że najpierw trzeba wypracować sobie nazwisko, markę. Utrzymać się na rynku i jeszcze za coś godnie żyć. Początki nie są łatwe ale wg mnie tylko Ci, co będą sobie wierni i nie będą tylko rzemieślnikami ale i artystami mają szansę na odniesienie prawdziwego sukcesu.

W projektowaniu naprzyjemniejsze jest ...  Spełnianie własnych marzeń J Każdy projekt robię „jak dla siebie”. Z każdego projektu cieszę się jak dziecko. Każdy daje mi wiele radości. Nie ma co ukrywać, że jest to ciężki zawód ale też bardzo piękny.

Inspiracją w pracy jest dla mnie...  Możliwość oglądania, dotykania i tworzenia pięknych rzeczy. Radość odbiorców. Autentyczne wzruszenie jakie towarzyszy mi w momencie kiedy przychodzimy na inwestycję po zakończeniu prac – gdzie wszystko wygląda dokładnie tak jak miało wyglądać. A taka sytuacja jest oznaką całkowitego zaufania ze strony Klienta. Bezcenne.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie...  Nie rozróżniam projektów na polskie i zagraniczne – tylko na dobre i złe. Zdecydowanie kiepskie są te, które są „inspirowane” projektami innego architekta. Czasami widać to gołym okiem, a to po prostu uważam za kompromitujące w tym zawodzie.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca...  Jest kilka perełek, z których korzystamy i które są dla nas ciągłą inspiracją, ale są to czasami wieloletnie poszukiwania …

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest...  Oczywiście biel, czerń i szarości :) Jestem architektem – to oczywista oczywistość.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to….  Każdy z nas może być zagranicznym architektem. Cały świat stoi przed nami otworem. Nie mam swoich ulubionych architektów wnętrz. Ogólnie nie śledzę kariery innych. Oczywiście są ikony designu jak John Pawson czy Vincent van Duysen, których znają wszyscy i każdemu architektowi życzę aby aspirował tak wysoko.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…  Jak wyżej.

 Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Architektem

ZOBACZ PROJEKTY

Czas generowania strony: 0,02s