Atelier Słowiński | Dekorian Home
Maciej Słowiński
Architekt wnętrz

Atelier Słowiński

Atelier Słowiński to autorskie biuro założone przez absolwenta Politechniki Łódzkiej - Macieja Słowińskiego. Biuro wykonuje zarówno projekty na zamówienie prywatnych inwestorów, jak i współpracuje z instytucjami publicznymi czy komercyjnymi. "Atelier Słowiński to biuro, w którym aktywnie uczestniczę w każdym etapie tworzenia projektu i w pełni kontroluję proces kreacji wnętrza. Zapewniam wyjątkowy komfort współpracy gwarantujący indywidualne podejście i osobiste zaangażowanie przy każdej inwestycji. Dzięki profesjonalnej obsłudze, dobrej komunikacji oraz współpracy z wyspecjalizowanymi ekipami remontowo-budowlanymi, projektowane wnętrza realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem, mają zbilansowany budżet i są idealnie dopasowane do potrzeb moich klientów" - deklaruje właściciel studia.
Więcej informacji o Atelier na stronie: www.maciejslowinski.pl

Mój ulubiony styl projektowania to… W pamięci zapadły mi słowa jednego z moich wykładowców na studiach. Architekt powinien potrafić projektować w dowolnie wybranym stylu. Te słowa w połączeniu z dyscypliną i konsekwencją pozwalają mi odnaleźć się w każdej stylistyce. Najbardziej lubię te, które stanowią wyzwanie i pozwalają mi się rozwijać.

W projektowaniu najtrudniejsze jest… Przekonanie inwestora do zrezygnowania z umieszczenia wszystkich znalezionych w sieci inspiracji w jednym wnętrzu. A tak bardziej poważnie, dla mnie najtrudniejsza jest twórcza praca pod presją czasu, choć trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że "gdyby nie ostatnia chwila, to nic by na tym świecie nie powstało".

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest… Każdy etap procesu projektowego ma swoje blaski i cienie. Osobiście najbardziej lubię sam początek, pierwsze rozmowy są jak iskra, która wywołuje reakcję łańcuchową, a ta prowadzi do powstania zupełnie nowej przestrzeni.

Inspiracją w pracy jest dla mnie… Historia projektowanego wnętrza. Niezależnie od tego, co jest kanwą dla opowieści, może to być wybrany styl, zachwycające dzieło sztuki, zastosowany materiał, ale też hobby inwestora albo nazwa ulicy. Połączenie elementów wystroju nie tylko w spójną aranżację, ale również w spójną narrację jest dla mnie bardzo inspirujące.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie… Chyba nie podchodzę aż tak osobiście do projektów konkurencji, aby mogły mnie one denerwować. Z tym pytaniem kojarzy mi się tylko problem skali w gotowych projektach domów lub materiałach przygotowywanych przez deweloperów. Niestety cały czas zdarza się, że na schematach dla inwestorów meble są w innej skali niż ściany i dopiero na pierwszym spotkaniu z architektem okazuje się, że klienci są skazani na prysznic o wymiarach 80x80 cm, mikrosofy, mikrostoły i lodówki podblatowe lub burzenie ścian w nowo wybudowanym mieszkaniu.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca… Wybrać jedną spośród tak wielu - to jest niemożliwe. Jestem zachwycony, gdy elementy wystroju oprócz wyglądu mają też przemyślaną konstrukcję, są funkcjonalne, a nie tylko designerskie.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest… Spójność. Niezależnie od stylu i wybranej palety - kolory, faktury, wzory, materiały muszą do siebie pasować, tworzyć spójną całośćę. Nie zawsze oznacza to, że ma być ich mało, choć ogólnie im mniej, tym lepiej.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Na całym świecie jest mnóstwo zdolnych ludzi. Często przeglądając zdjęcia, próbuję odnaleźć autora projektu. Jeśli mi się uda, nazwisko trafia na długą listę osób do sprawdzenia w tzw. wolnym czasie. Niedawno trafił na nią Denis Krasikov.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Ciężko stwierdzić czy to faworyt, ale Dieter Rams jeszcze zanim zrobiło się o nim głośno z powodu rzekomego naśladowania jego projektów przez Apple. Kiedyś pod mój dach trafiła stara sokowirówka firmy Braun, dość długo używałem jej odruchowo bez zastanowienia, aż w końcu zachwyciła mnie jej funkcjonalność i forma i tak odkryłem Ramsa.

Gdybym nie został architektem wnętrz zapewne byłbym… Ukończenie studiów na wydziale architektury to zdecydowanie świadoma decyzja, dająca spory wachlarz możliwości wyboru od urbanistyki po malarstwo. Jeśli nie wnętrza to z pewnością byłoby to podobne, również twórcze zajęcie.

Czas generowania strony: -1664464972,54s