Fitnice | Dekorian Home
TOP MARKI | 2018-01-04

FITNICE

Piękno tradycyjnego tkactwa w odsłonie nowoczesnego designu
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Od przeszło 30 lat w hiszpańskiej Galicji, u podnóża wzgórz zielonych winorośli, ma swoją siedzibę firma produkującą unikatowe, tkane podłogi winylowe. Ich kunszt wynika z niezwykłej kombinacji sztuki, designu oraz doskonałej jakości materiałów. W połączeniu z ciągłym procesem poszukiwania oraz innowacji, uzyskujemy nie tylko wyjątkowy, niebanalny produkt, ale przy tym niebywale funkcjonalny. Fitnice to hiszpańskie podłogi przyszłości.


Świat utkany

Tkane podłogi winylowe swoje charakterystyczne piękno i subtelny urok zawdzięczają doskonałemu kunsztowi detalu. Ręcznie wplatana przędza jest hołdem składanym w kierunku tradycyjnego rzemiosła tkackiego. I chociaż od wynalezienia pierwszego krosna tkackiego w 1738 r. przez Johna Kaya upłynęło sporo lat, a przędzalnictwo dynamicznie się zmieniało to, nawiązanie do tradycyjnych metod i technik tego wymagającego rękodzieła zasługuje na uwagę i szacunek. Fitnice w centrum swojej działalności stawia najwyższej jakości przędzę, która jest ich „istotą bycia i DNA przedsiębiorstwa”. Precyzyjne ruchy wprawionych tkaczy czynią z przędzy produkty jedyne w swoim rodzaju.


Spod znaku jakości

To, co wyróżnia hiszpańską firmę na rynku producentów płyt winylowych, to doświadczenie oparte na bogactwie tradycji oraz poszanowaniu środowiska naturalnego. Wszystkie wykorzystywane w procesie produkcji przez Fitnice substancje i produkty spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie standardy dotyczące ochrony przyrody. Co równie ważne, przy zachowaniu tak skrupulatnych i bezkompromisowych norm, tkane podłogi winylowe zachowują swoją doskonałą funkcjonalność. Są nie tylko perfekcyjnie trwałe, wodoodporne, ale także posiadają powłokę antybakteryjną. Do ich zalet należy także zaliczyć łatwość utrzymania – winyle nie potrzebują specjalnych zabiegów konserwujących i pielęgnacyjnych.


Harmonia piękna z funkcjonalnością

Tkane podłogi winylowe to z pewnością nie jest wybór dla każdego.  Fitnice przekonuje, że produkt rodzi się z pasji tworzenia, wolności kreacji, siły wyobraźni, ale przy poszanowaniu dorobku przeszłości. Siła splatania widoczna w każdym winylu uczy pokory wobec rzemiosła. Podłogi galicyjskiej firmy Fitnice mają szerokie spectrum zastosowań. Doskonale sprawdzają się zarówno w prywatnych domach czy mieszkaniach,  jak i przestrzeniach publicznych - biurach, restauracjach, sklepach, muzeach, bibliotekach.

Więcej informacji na temat marki można znaleźć na stronie internetowej http://fitnice.com/en/. Dystrybutorem jej produktów na terenie Polski jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian (www.dekorian.pl).


 


 


<