Francuska firma Artepy tworzy podłogi od 1994 roku. Marka Arkit jest jej najnowszą i najbardziej innowacyjną propozycją. Kolekcje podłóg winylowych Arkit zakwestionowały dotychczasowe standardy związane z produkcją tego rodzaju pokryć.
Podłogi winylowe cieszą się dużą popularnością. Mają szerokie spectrum zastosowań i wiele atutów, które czynią je niezwykle funkcjonalnym materiałem wykończeniowym. Dotychczas podstawowym mankamentem podłóg winylowych było ubogie wzornictwo. Francuska marka Arkit dokonuje na tym polu prawdziwej estetycznej rewolucji. Łączy technologię i sztukę projektowania, proponując produkty, które są bezprecedensowe na rynku. Zarówno pierwsza kolekcja z 2015 roku jak i tegoroczna odsłona zatytułowana Sillages jednoznacznie i ostatecznie odcinają wszelkie skojarzenia podłóg winylowych z gumolitowymi podłogami z zamierzchłej epoki i przenoszą je w dziedzinę wyrafinowanych, oryginalnych, przemyślanych, atrakcyjnych wizualnie elementów wyposażenia wnętrz.

Autorem koncepcji wzoru reprodukowanego na płytach Arkit jest Eric Robin. Wykształcony w Beaux Arts Dijon i Atelier Mobiler des Arts Décoratifs Paris dekorator, scenograf, ilustrator ma na swoim koncie współpracę z wieloma prestiżowymi markami m.in.: z Raku Ceramics, Air France, Hérmes, Daum, Lesage, la Villa Majorelle de Marrakech, Roset and Cinna, Asiatides i Baccarat. Projektant przez wiele lat współpracował z galerią En Altendent les Barbes, a obecnie rozwija własną markę, tworząc meble, lampy inspirowane naturą. Oniryczna i organiczna w swoim charakterze kolekcja Sillages powstała na bazie odręcznych rysunków artysty.

Podłogi ARKIT mają szerokie spectrum zastosowań. Doskonale sprawdzają się zarówno w prywatnych domach czy mieszkaniach jak i przestrzeniach publicznych - biurach, restauracjach, sklepach, muzeach, bibliotekach.

Więcej informacji na temat marki można znaleźć na stronie internetowej www.arkit-floors.com. Wyłącznym dystrybutorem jej produktów na terenie Polski jest sieć salonów Dekorian (www.dekorian.pl).