DekorianHome
Anna Koszela
Projektant

Anna Koszela

W pracowni Anny Koszeli powstają przede wszystkim projekty wnętrz prywatnych, ale w portfolio projektantki odnajdziemy również designerskie biura, ekskluzywne salony spa, czy eleganckie butiki. Architektka od ponad 13 lat projektuje w Polsce i zagranicą. Anna Koszela, właścicielka pracowni jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą z powodzeniem prowadzi od 13 lat. Poza projektowaniem wnętrz Anna Koszela interesuje się grafiką i wzornictwem przemysłowym. Obie te pasje są niezwykle cenne w procesie projektowania i pomagają w nadaniu wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Zdaniem Anny Koszeli rolą projektanta wnętrz jest wydobycie z przestrzeni naturalnego piękna, wyeksponowanie detali i zapewnienie optymalnej funkcjonalności. Ona sama idzie jednak jeszcze o krok dalej, co wyraża się w przewodnim haśle jej pracowni, które brzmi: „Harmonia przeciwieństw”. Architektka dba, aby jej projekty wnętrz były przewrotne, niekiedy zaskakujące.

Więcej: www.annakoszela.pl

Mój ulubiony styl projektowania to... Eklektyzm i minimalizm.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Kreacja wnętrza w źle zaprojektowanej architekturze. Przekonanie klienta, że ma mniejsze wnętrze niż mu się wydaje, że ma  ;)

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Łączenie faktur, stylów, kolorów. Tworzenie nowych zaskakujących kompozycji. Oglądanie finalnego efektu w towarzystwie klienta.

Inspiracją w pracy są dla mnie... Najlepiej moją wrażliwość estetyczną oddają vintage i minimalizm. To właśnie w tych kierunkach podświadomie szukam pomysłów do moich projektów. Źródłem inspiracji mogą być jednak też codzienne sytuacje, które nie są bezpośrednio związane z wzornictwem, jak widok za oknem czy emocje płynące ze spotkań z ludźmi.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Powtarzalność i sztampowość.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Ostatnio Gallotti & Radice.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Zielone szarości, pudrowe róże i stalowe błękity.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Kelly Hoppen.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Antonio Citterio.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Florystką.

ZOBACZ PROJEKTY

Czas generowania strony: 0,04s