Czas na Powiśle!

autor tekstu: Ewelina Ambroziak

Fot. materiały prasowe

Miłośnicy Powiśla i dobrej architektury doczekali się ilustrowanego atlasu. Po Saskiej Kępie, Żoliborzu, Mokotowie i Ochocie Centrum Architektury wydało „POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla". To już piąta publikacja będąca przewodnikiem po warszawskich dzielnicach. Premiera we wtorek, 4 lipca.


 

„POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla" to architektoniczny spacerownik, w którym zostało opisane i zobrazowane zróżnicowanie tej części miasta. W atlasie znalazło się – jak piszą twórcy – 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali zlokalizowanych u stóp skarpy wiślanej: od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego po Trasę Łazienkowską. Wśród nich są wille, kamienice, szkoły, mosty, a także mozaiki, rzeźby i płaskorzeźby.

 

Wydawcą atlasu jest Centrum Architektury – fundacja zajmująca się popularyzacją wiedzy o architekturze, a jego autorkami Małgorzata Piwowar, odpowiedzialna za koncepcję przewodnika i jego projekt, a także prof. Małgorzata Omilanowska oraz Katarzyna Uchowicz, które dokonały wybory obiektów. Ilustracje to dzieło zespołu rysowników: Macieja Drążkiewicza, Łukasza Gadomskiego i Mateusza Gryzła. 

 

Premiera książki odbędzie się już we wtorek, 4 lipca br. o godzinie 18.30 w Warszawa Powiśle (ul. Kruczkowskiego 3b). A w sobotę 8 lipca br. o godzinie 11 (zbiórka: STOR, ul. Tamka 33) będzie można wybrać się na spacer z autorkami atlasu: Małgorzatą Omilanowską i Katarzyną Uchowicz.

 

My już jesteśmy pewni, że nowa publikacja będzie wyjątkowym przewodnikiem podczas podróży po Powiślu – zarówno tych pieszych po dzielnicy, jak i odbytych w zaciszu domu.

 

Szczegóły dotyczące premiery i pozostałych wydarzeń można sprawdzić na stronie: www.centrumarchitektury.org

Przeczytaj także

Wydawnictwo

P.H. MAM Sp. z o.o.
Zgórsko, ul. Leśna 31
26-052 Nowiny