Dom polski. Meblościanka z pikasami to opowieść o tym, jak mieszkali i mieszkają obecnie Polacy. Jakie mamy gusta, jak kreujemy przestrzeń. Rozmówcami Małgorzaty Czyńskiej są ludzie związani z designem, projektowaniem wnętrz, sztuką użytkową. Autorka odkrywa przed nami, jak mieszkają osoby, których projekty trafiają do polskich domów i mieszkań. 

Rozmowy te oscylują w temacie domu, ale przywołują wiele różnych kwestii z nim związanych. Poznajemy więc historie rozmówców, ich rodzin, dowiadujemy się jaki wpływ na wygląd mieszkania ma kultura, historia, mentalność. Dom w książce Małgorzaty Czyńskiej to nie tylko wystrój wnętrza, ale przede wszystkim emocje, relacje, atmosfera. Tworzą go ludzie i o nich właśnie ta książka opowiada, przy okazji prowadząc czytelnika przez historię polskiego designu.

Wśród rozmówców autorki znaleźli się m.in. Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak, Maja Ganszyniec i wiele innych, związanych z projektowaniem osób.

Spotkanie poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Wzornictwa Polskiego. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie mnw.art.pl