Przedstawiamy kilka pomysłów na podarunki zaprojektowane przez polskich designerów, które wyróżniają się estetyką, wykonaniem i na pewno wywołają uśmiech na dziecięcych twarzach.

 

Lampka Huhu od Beza Projekt 

 

Sympatyczny jeż, zając i sowa autorstwa znakomitego duetu Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiłło-Sukiennik. Przeniosą malucha w magiczny świat, przepędzą złe sny w nocy, a rzucany przez nie cień poruszy dziecięcą wyobraźnię. Mogą stać się bohaterami opowiadanych historii i towarzyszami bajek czytanych na dobranoc. Są wykonane z naturalnego drewna i otulają ciepłym światłem. 

 

drewniana lampka huhu beza projekt

 

drewniana lampka huhu beza projekt 2

 

 

Tipi od Nununu

 

Prezent idealny dla małych odkrywców, kolonizatorów nowych terytoriów, kreatorów własnego porządku. Marka Nununu stawia na ręcznie szyte i starannie zdobione przedmioty, które świetnie wpisują się w dziecięcy świat, przesiąknięty magią i tajemnymi zaklęciami. 

 

tipi dla dzieci nununu 2

 

tipi dla dzieci nununu 3

 

Pościel od Las i Niebo

 

Rozćwierkane, szeleszczące liśćmi, oszałamiające kolorami motylich skrzydeł — wspaniałe tkaniny z pracowni Las i Niebo będą nie tylko umilaczem snu, ale także doskonałym materiałem edukacyjnym — to żywy atlas przyrodniczy. Kto nie chciałby się uczyć przyrody z tak niecodziennych podręczników?

 

posciel w ptaki las i niebo

 

posciel w motyle las i niebo

 

Książka od Wydawnictwa Dwie Siostry

 

Publikacje Dwóch Sióstr można kupować „w ciemno”. Zawsze są doskonale wydane, świetnie przygotowane, powstają z szacunkiem dla najmłodszego czytelnika i w trosce o jego dobro. „Design" to historia wzornictwa w pigułce: przegląd najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat – ikon designu zaprojektowanych przez najwybitniejszych projektantów, od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka. Książke tworzą dowcipne opisy i barwne anegdoty, które, podobnie jak ilustracje, zaciekawiają i uwrażliwiają na estetykę otaczających nas rzeczy. 

 

ksiazka design dwie siostry

 

ksiazka design dwie siostry 2

 

Drewniane zabawki Wooden Story

 

Klocki, samochodziki, układanki, wózki, czy gryzaki — wykonane z drewna w rodzinnej firmie w Beskidach, które szturmem podbijają świat. Kolory nadają im naturalne barwniki, satynowe wykończenie wosk pszczeli i oleje roślinne. Zapakowane w płócienne worki i kartonowe pudełka mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Rozwijają zmysły i pachną lasem. Jak mówią sami właściciele stolarni: „nasze zabawki przyszły z lasu, dlatego dzieci bawiąc się nimi, w naturalny sposób stają się częścią tego świata. Recykling, ochrona środowiska — te pojęcia będą towarzyszyły im dzięki nim przez całe życie”. 

 

drewniane klocki zabawki dla dzieci wooden story 2

 

drewniane klocki zabawki dla dzieci wooden story

 

Zabawki edukacyjne Little Leaf


Stojaki edukacyjne, gryzaki, zawieszki i łańcuszki zaprojektowane przez pedagog i psycholog, jednocześnie dwie mamy, które łączą swoje zamiłowanie do skandynawskiej estetyki z troską o rozwój najmłodszych dzieci. Wszystkie produkty Little Leaf są wykonywane ręcznie według autorskich projektów przy użyciu najwyższej jakości materiałów.

 

stojak edukacyjny little leaf

 

zawieszki do wozka little leaf

 

Foto: materiały prasowe firm

Zdjęcie z samochodzikiem na banerze głównym: Domsli22